reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

04

05 2021

Napad na bank w Błoniu: Policja zatrzymała podejrzanych


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsNapad na bank w Błoniu: Policja zatrzymała podejrzanych - Grodzisk News


Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie kwietniowego napadu na bank w Błoniu. Okazuje się, że byli to ojciec z synem. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.


23 kwietnia dwaj mężczyźni wtargnęli do placówki bankowej w Błoniu. Według ustaleń policji, jeden z zamaskowanych sprawców zagroził pracownicom bronią oddając strzał w sufit. Na biurku położył również urządzenie przypominające ładunek wybuchowy i zażądał pieniędzy. Gdyby ich nie otrzymał zagroził detonacją. – Zastraszone pracownice placówki bankowej wydały mężczyznom pieniądze, po czym napastnicy uciekli do zaparkowanego nieopodal samochodu. Mężczyźni poruszając się ulicami Błonia odjechali w kierunku Rokitna. Na jednej z ulic drogę uciekającym utrudnił stojący wzdłuż ulicy samochód ciężarowy. Wobec jego kierowcy, uciekający mężczyźni, zaczęli wymachiwać przedmiotem przypominającym broń, co miało oznaczać, że powinien jak najszybciej ułatwić im przejazd – poinformowała Komenda Stołeczna Policji, która przejęła sprawę.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W czasie, gdy mężczyźni byli w trakcie ucieczki, w banku pojawili się policjanci, który z uwagi na zagrożenie eksplozją, ewakuowali ludzi z banku i okolicznych budynków (łącznie 11 osób). Gdy przyjechali na miejsce pirotechnicy i obejrzeli rzekomy ładunek wybuchowy, okazało się, że jest to atrapa. Wtedy policjanci rozpoczęli czynności w banku.

W następnych dniach policjanci Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw (działający pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie) ustalili, że mogli to być ojciec z synem. Po ustaleniu ich miejsca pobytu, 55- i 23-latek zostali zatrzymani. – Obaj usłyszeli już w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zarzuty za dokonanie wspólnie i w porozumieniu rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia i kradzieży pieniędzy. Prokurator wystąpił z wnioskiem o ich tymczasowe aresztowanie, do którego sąd się przychylił. Może im grozić kara od 3 do 15 lat więzienia – podaje KSP.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz


reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.