21 02 2020

Nakryli firmę podejrzaną o oszustwa w Wólce Kosowskiej. „Wystawiała puste faktury”

21.02.2020, godz.: 19:20
Nakryli firmę podejrzaną o oszustwa w Wólce Kosowskiej. „Wystawiała puste faktury”
fot. Krajowa Administracja Skarbowa

Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego (MUCS) wykryli nielegalny handel towarem importowanym z Chin w Wólce Kosowskiej. Podczas przeszukania siedziby jednej z tamtejszych firm zarekwirowano pieniądze oraz dokumentację księgową.

Podczas czynności w Wólce Kosowskiej funkcjonariusze mazowieckiego oddziału Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli gotówkę w wysokości 91 tys. dolarów, 15 tys. zł i 15 tys. euro (łącznie 432 tys. zł) oraz dokumentację księgową firmy.

Z dowodów zgromadzonych w śledztwie wynika, że spółka importowała towary z Chin, a nie kupowała ich w Polsce, co miały potwierdzać tzw. puste faktury, wykazywane w składanych deklaracjach. Ustalenia funkcjonariuszy pokazują również, że podejrzana firma od 2016 roku nierzetelnie prowadziła księgi podatkowe i zaniżała obroty osiągane z handlu chińską odzieżą.

– Prezesowi zarządu firmy, obywatelowi Chin, postawiono zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego, które polegało na podaniu nieprawdy w celu uszczuplenia należnego podatku. Sprawa ma charakter rozwojowy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi MUCS w Warszawie – poinformowała Mazowiecka KAS.

Krajowa Administracja Skarbowa

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.