TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

15

04 2022

Najstarsze pojazdy KM na złom


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Piotr AntosNajstarsze pojazdy KM na złom - Grodzisk News


Koleje Mazowieckie pozbywają się starych pociągów. Przewoźnik zamierza sprzedać w cenie złomu osiem składów typu EN57.


Spółka regularnie wymienia stare pociągi na nowe lub modernizuje starsze składy, aby były możliwie najbardziej funkcjonalne i nie odbiegały od dzisiejszych standardów. Tylko w tym roku do parku maszyn KM trafiły kolejne składy typu FLIRT. W ramach której wyprodukowanych zostanie 12 jednostek, a dostarczonych jest już 10 pojazdów. Wartość tej umowy to prawie 400 mln zł brutto, z czego dofinasowanie ze środków UE wyniosło około 120 mln zł. Łącznie KM ma już 29 pociągów typu FLIRT.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jednak wraz z pozyskiwaniem nowych pociągów, Koleje Mazowieckie pozbywają się również starych. Teraz przewoźnik ogłosił przetarg na sprzedaż złomu, a konkretnie ośmiu wycofanych z eksploatacji składów EN57. Są to pociągi z ostatnich serii produkcyjnych. Sześć z nich nie było modernizowanych, natomiast dwie sztuki przeszły modernizację w 2007 r.

Wycofywanie starych składów z eksploatacji nie oznacza, że po torach m.in. do Grodziska, czy Jaktorowa nie zobaczymy już EN57. KM ma do dyspozycji jeszcze ponad 130 takich składów, które przeszły modernizację, a ich eksploatacja przewidziana jest jeszcze przez kilka lat.

Warto podkreślić, że KM ma swoim taborze „Babcię”, czyli najstarszy pociąg w całym parku maszyn. Jest to skład EN57, który pierwszy raz na szlak wyruszył w 1963 r. Niedawno przywrócono mu oryginalne żółto-niebieskie barwy, dzięki czemu podróżni mogą zobaczyć jak wyglądał ten pociąg 60 lat temu więcej tutaj.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.