reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

12

01 2021

Najmłodsze dzieci wracają do szkół


Grodzisk News


foto: PixabayNajmłodsze dzieci wracają do szkół - Grodzisk News


Od 18 stycznia dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych znów będą chodzić do swoich placówek – poinformował w poniedziałkowe popołudnie minister zdrowia Adam Niedzielski.


Szef resortu zdrowia na wczorajszej konferencji zaznaczył, że widmo trzeciej fali zachorowań na koronawirusa jest realne, w niektórych europejskich krajach sytuacja się pogarsza i albo zaostrzają, albo utrzymują obowiązujące obostrzenia. Natomiast w naszym kraju – jego zdaniem – sytuacja jest stabilna. – Nie mamy skoku zachorowań, nie mamy dynamicznego wzrostu zgonów, czy obłożenia szpitalnego. Poziom zajętości respiratorów i łóżek waha się poniżej 50 proc. – podkreślił minister Niedzielski.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Adam Niedzielski ogłosił, że od przyszłego poniedziałku do szkół wróci część dzieci. – Ważąc wszystkie „za” i „przeciw”, również opierając się na modelach prognostycznych, które dotyczyły tego jakie byłyby skutki luzowania poszczególnych typów obostrzeń, doszliśmy do wniosku, że tym takim krokiem najbardziej nieśmiałym, który możemy wykonać, a który jednocześnie (w sensie symulacji przez nas prowadzonych i prognoz z tym związanych) nie stanowi zagrożenia, jest uruchomienie nauki stacjonarnej w klasach 1-3 – poinformował minister. – Ta decyzja musi ważyć dwie rzeczy: z jednej strony ryzyko pandemiczne, ale z drugiej strony koszty tego, że dzieci w ramach najmłodszych klas nie chodzą do szkoły. I tutaj przeważyła nasza opinia, że ryzyko napędzenia pandemii w naszej ocenie nie jest tak duża, a szkody związane z nieprzebywaniem dzieci klas 1-3 w normalnej grupie rówieśników, uczestniczeniem w normalnym trybie edukacyjnym, to jest koszt, który nie równoważyłby w tej chwili tego ryzyka, którego jak podkreślam, nie oceniamy zbyt wysoko – dodał.

To jedyna zmiana. Pozostałe obowiązujące obostrzenia zostają przedłużone do 31 stycznia.

Najmłodsze dzieci wracają do szkół - Grodzisk News


reklama Grodzisk mazowiecki

ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

dziękuję jaśnie panowie.

idźPanWKibiniBabuszki
12-01-2021 09:44

reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.