28 11 2019

Najlepsze oferty kredytu hipotecznego

28.11.2019, godz.: 16:00
Najlepsze oferty kredytu hipotecznego

W życiu każdego z nas przychodzi taki moment, gdy pragniemy posiadać własne mieszkanie. Jest to nie tylko uwarunkowane tym, że mamy dosyć wieloletnich wynajmów lokum od obcych osób, ale także chcemy stworzyć miejsce, które będzie swoistym azylem dla naszej rodziny. Nie sposób ukryć, że rynek deweloperski rozwija się coraz prężniej, więc nikt z nas nie powinien mieć problemów ze znalezieniem idealnego miejsca do zamieszkania. Jednak duża liczba osób zmaga się z inną niedogodnością, która może zablokować spełnianie marzeń o własnym kącie, mianowicie brakiem wystarczającej gotówki. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad zaciągnięciem zobowiązania, jakim jest kredyt hipoteczny. Jak znaleźć najlepszą ofertę dopasowaną do naszych możliwości finansowych?

Kredyt hipoteczny — czym właściwie jest?
Kredyt hipoteczny jest usługą proponowaną przez banki dla osób, które potrzebują środków na zakup mieszkania. Nikogo nie zdziwi fakt, że zgromadzenie optymalnych oszczędności może trwać wiele lat i sprawiać wiele trudności, zwłaszcza jeśli pieniądze odkładamy do szuflady, a z dnia na dzień pojawia się coraz więcej możliwości wydania oszczędzonej gotówki. Kredyt hipoteczny jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy w najbliższym czasie planują kupienie mieszkania lub budowę domu. Jednak aby móc wnioskować o tego typu zobowiązanie, konieczne będzie spełnienie kilku istotnych czynników, które wymagane są przez banki.

Jakie warunki trzeba spełnić aby dostać kredyt hipoteczny?
Przede wszystkim musimy być osobami pełnoletnimi, które posiadają polskie obywatelstwo i zamieszkują na terenie kraju. Dodatkowo niezbędne będzie także założenie konta w polskim banku oraz dobra historia kredytowa w BIK. Na tę ostatnią kwestię banki zwracają szczególną uwagę, gdyż pozwala ona na ocenę wiarygodności klientów. Jeśli nasza historia jest pozytywna, w oczach banku zyskujemy lepszą perspektywę, a co za tym idzie — większe szanse na otrzymanie kredytu hipotecznego wraz z korzystniejszymi warunkami.

Zdolność kredytowa
Przy wnioskowaniu o kredyt na mieszkanie musimy wziąć pod uwagę także naszą zdolność kredytową. Jest ona kluczową kwestią, która determinuje kwotę jakiej udzieli nam bank w ramach pożyczki na zakup lub budowę nieruchomości. Aby sprawdzić swoją zdolność finansową, możemy skorzystać z prostego rozwiązania online. Kalkulator zdolności kredytowej to proste narzędzie, które w kilka sekund udostępni nam informacje o wysokości kredytu, jaką będą w stanie nam pożyczyć banki. Dodatkowo możemy liczyć tu również na wyświetlenie listy najlepszych ofert dopasowanych do naszych możliwości wraz z informacjami o wszelkich opłatach.

Wkład własny kredytu hipotecznego
Jak wiadomo, kredyt hipoteczny jest niemożliwy do pozyskania bez wkładu własnego. Obecnie wartość procentowa, jaką wymagają banki, plasuje się pomiędzy 10% a 20% kwoty, którą chcemy zaciągnąć. Jeśli więc chcemy wybudować dom, którego postawienie wraz z wykończeniem wyniesie 600 tys. zł. musimy mieć odłożone min. 60 tys. zł., które przeznaczymy na wkład własny. Warto jednak wiedzieć, że na ten cel możemy wykorzystać nie tylko środki pieniężne, ale także mieszkanie lub część lokalu mieszkalnego, którego jesteśmy właścicielami oraz działkę rekreacyjną czy budowlaną. Do wkładu własnego można wliczyć także zaliczkę, która zapłaciliśmy firmie deweloperskiej w celu rezerwacji nieruchomości.

Jak znaleźć najlepsze oferty kredytu hipotecznego?
Jeśli spełniamy warunki wymagane przez banki i podjęliśmy decyzję o wnioskowaniu o kredyt hipoteczny, warto szczegółowo przeanalizować rynek bankowy. Jest to niezwykle ważne jeśli chcemy znaleźć najkorzystniejszą ofertę, która nie będzie gwałtownie zaburzać naszego budżetu domowego, a także pozwoli na odpowiednie wykończenie mieszkania czy domu. Na szczęście nie musimy spędzać wielu godzin na przeglądaniu tysiąca ofert usług bankowych i samodzielnym porównywaniu ich. Z pomocą przychodzą nam proste narzędzia, które umożliwiają w szybki sposób zapoznać się z aktualnymi ofertami kredytów. Jednym z nich jest ranking kredytów hipotecznych. Korzystając z tego typu systemu możemy nie tylko wybrać najdogodniejszą usługę, ale także poznać szczegółowe informacje odnośnie do wszelkich kosztów typu raty, prowizje, RRSO, ubezpieczenia itp. Ranking kredytów na mieszkanie to proste w obsłudze narzędzie, w którym wystarczy wypełnić kilka kolumn, aby otrzymać gotowe zestawienie ofert bankowych.

Ranking kredytów hipotecznych przy kwocie 300 tys. zł. z 25-letnim okresem spłaty:

  1. PKO BANK POLSKI proponuje kredyt z korzystnym oprocentowaniem w wysokości 2,81% oraz RRSO 2,85%. Prowizja banku w tym przypadku przyjmuje 0,00%, a miesięczna rata przyjmie jedynie 1393,16 zł. Całkowita kwota do spłaty wyniesie nas 417 949,30 zł. Jest to obecnie najlepsza oferta na rynku kredytów hipotecznych.
  2. Bank Pekao oferuje klientom kredyt z oprocentowaniem 3,50% i RRSO 3,68%. 1,25% prowizja jest nieco większa niż w poprzedniej ofercie, jednak na tle innych usług nadal wypada korzystnie. Miesięczna rata wyniesie nas 1520,64 zł, a całkowita kwota do spłaty to 456 193,23 zł.
  3. Millenium Bank posiada w swojej ofercie kredyt hipoteczny z 3,71% oprocentowaniem oraz RRSO w wysokości 3,77%. Bank nie wymaga prowizji, a miesięczna rata do spłaty wynosić będzie 1535,87 zł. Całkowita kwota do spłaty to 460 760,95 zł.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata