reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

13

02 2021

Nadarzyński PSZOK za darmo dla mieszkańców Brwinowa


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayNadarzyński PSZOK za darmo dla mieszkańców Brwinowa - Grodzisk News


Niedawno informowaliśmy, że w przyszłym tygodniu punkt selektywnej zbiórki odpadów uruchomi Milanówek. Z PSZOK-u w Nadarzynie mogą z kolei korzystać mieszkańcy Brwinowa. Gminy podpisały bowiem porozumienie, w ramach którego brwinowianie będą mogli za darmo oddawać odpady do nadarzyńskiego punktu.


PSZOK to miejsce, w którym mieszkańcy w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi mogą zostawić wybrane frakcje odpadów komunalnych. Do PSZOK- Nadarzynie będzie można we własnym zakresie dostarczać posegregowane frakcje odpadów: bioodpady, odpady wielkogabarytowe, zużyte opony, odpady budowlane z remontów, na które nie jest wymagane pozwolenie na budowę (gruz betonowy i ceglany, zmieszane odpady z betonu, odpadów materiałów ceramicznych itp.).

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Nie będą natomiast przyjmowane m.in. odpady zawierające azbest i papę, odpady silnie toksyczne ani odpady pochodzące z działalności gospodarczej.

W ramach obowiązujących limitów rocznie na jedno gospodarstwo domowe będą przyjmowane maksymalnie cztery. zużyte opony oraz do 300 kg odpadów budowlanych i rozbiórkowych. Odpady budowlane nie mogą zawierać materiałów niebezpiecznych.

– Aby móc oddać bez dodatkowych opłat odpady do PSZOK w Nadarzynie należy złożyć oświadczenie w sprawie uprawnień do korzystania z PSZOK do Urzędu Gminy Brwinów, Biuro Obsługi Interesanta, pokój 007, ul. Grodziska 12 lub przesłać mailem na adres brwinow@brwinow.pl – informuje brwinowski magistrat.

Po weryfikacji, czy dana osoba nie zalega z płatnościami za gospodarowanie odpadami, zostanie wystawione zaświadczenie. Będzie można je odebrać osobiście w Referacie Gospodarki Komunalnej (pok. 10. budynek urzędu przy ul. Kościuszki 4a) lub otrzymać skan mailem. Zaświadczenie jest ważne 2 tygodnie od daty wystawienia w przypadku oddawania odpadów budowalnych i opon, a w przypadku bioodpadów i odpadów wielkogabarytowych – 1 miesiąc od daty wystawienia – dodaje.

Nadarzyński PSZOK mieści się przy ul. Turystycznej 38 w Nadarzynie. Dla mieszkańców Brwinowa będzie czynny we wtorki (godz. 8.00–13.00) oraz w środy i piątki (godz. 16.00–20.00).


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.
Warning: Undefined array key "tresc" in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 62

Warning: Undefined variable $podpis in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 63

Treść komentarza
Podpis

reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.