reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

13

02 2021

Nadarzyński PSZOK za darmo dla mieszkańców Brwinowa


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayNadarzyński PSZOK za darmo dla mieszkańców Brwinowa - Grodzisk News


Niedawno informowaliśmy, że w przyszłym tygodniu punkt selektywnej zbiórki odpadów uruchomi Milanówek. Z PSZOK-u w Nadarzynie mogą z kolei korzystać mieszkańcy Brwinowa. Gminy podpisały bowiem porozumienie, w ramach którego brwinowianie będą mogli za darmo oddawać odpady do nadarzyńskiego punktu.


PSZOK to miejsce, w którym mieszkańcy w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi mogą zostawić wybrane frakcje odpadów komunalnych. Do PSZOK- Nadarzynie będzie można we własnym zakresie dostarczać posegregowane frakcje odpadów: bioodpady, odpady wielkogabarytowe, zużyte opony, odpady budowlane z remontów, na które nie jest wymagane pozwolenie na budowę (gruz betonowy i ceglany, zmieszane odpady z betonu, odpadów materiałów ceramicznych itp.).

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Nie będą natomiast przyjmowane m.in. odpady zawierające azbest i papę, odpady silnie toksyczne ani odpady pochodzące z działalności gospodarczej.

W ramach obowiązujących limitów rocznie na jedno gospodarstwo domowe będą przyjmowane maksymalnie cztery. zużyte opony oraz do 300 kg odpadów budowlanych i rozbiórkowych. Odpady budowlane nie mogą zawierać materiałów niebezpiecznych.

– Aby móc oddać bez dodatkowych opłat odpady do PSZOK w Nadarzynie należy złożyć oświadczenie w sprawie uprawnień do korzystania z PSZOK do Urzędu Gminy Brwinów, Biuro Obsługi Interesanta, pokój 007, ul. Grodziska 12 lub przesłać mailem na adres brwinow@brwinow.pl – informuje brwinowski magistrat.

Po weryfikacji, czy dana osoba nie zalega z płatnościami za gospodarowanie odpadami, zostanie wystawione zaświadczenie. Będzie można je odebrać osobiście w Referacie Gospodarki Komunalnej (pok. 10. budynek urzędu przy ul. Kościuszki 4a) lub otrzymać skan mailem. Zaświadczenie jest ważne 2 tygodnie od daty wystawienia w przypadku oddawania odpadów budowalnych i opon, a w przypadku bioodpadów i odpadów wielkogabarytowych – 1 miesiąc od daty wystawienia – dodaje.

Nadarzyński PSZOK mieści się przy ul. Turystycznej 38 w Nadarzynie. Dla mieszkańców Brwinowa będzie czynny we wtorki (godz. 8.00–13.00) oraz w środy i piątki (godz. 16.00–20.00).

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.