TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

25

11 2021

Nadal bez konkretów ws. milanowskiej strażnicy. Przewodnicząca przełożyła sesję


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsNadal bez konkretów ws. milanowskiej strażnicy. Przewodnicząca przełożyła sesję - Grodzisk News


Zmiana planu zagospodarowania przestrzennego Milanówka pod budowę nowej strażnicy OSP w mieście ogrodzie nadal budzi gorące emocje, która nie pozostawiają wiele miejsca na konstruktywną dyskusję. Tak właśnie wyglądała środowa sesja w Milanówku. Przewodnicząca rady miasta Jolanta Nowakowska przerwała i przełożyła obrady.


reklama Grodzisk Mazowiecki

Nowakowska jako powód przerwania podała fakt, iż obrady sesji w trybie zdalnym zakłócał podgląd z pikiety zorganizowanej przez strażaków OSP przed budynkiem urzędu. Przewodnicząca argumentowała, iż migoczące światła wozów strażackich zakłócają widoczność poszczególnych radnych.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jeszcze zanim sesję przerwano radna Janina Moława zapytała szefa referat planowania przestrzennego w mieście Krzysztofa Jarosza, „jakie istotne względny przemawiają za zmianą planu zagospodarowania dla działki na której działa OSP, a która nie jest jej własnością. Dodawała, że„bez wcześniejszych szerokich konsultacji z mieszkańcami jest to niezgodne z procedurami”.

Sceptycy zmiany planu ponowili wcześniej już podnoszone kwestie, ile będzie kosztowało utrzymanie obiektu o powierzchni 2270 mkw. i jak miasto zamierza zapewnić finansowanie inwestycji.

Planista Krzysztof Jarosz odpowiadał, że koszt wybudowania innowacyjnego i niskoemisyjnego budynku na miarę XXI wieku, który skumuluje trzy różne instytucje pożytku dla mieszkańców będą niższe aniżeli utrzymywanie ich osobno.

Do porządku obrad nie udało się jednak przejść, a sesja została przeniesiona na 2 grudnia o godz. 17.00.

💬︎   dodaj komentarz

Tak się bawią w samorządność totalni

as wywiadu
25-11-2021 14:47

Jak to - Burmistrz Remiszewski zdobył 14 mln zł dotacji na budowę nowego budynku dla strażnicy OSP, punkt postoju karetek pogotowia I siedzibę strazy miejskiej a 8 z 15 radnych hamuje inwestycję ???

Maja
25-11-2021 20:13

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.