TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

11

09 2021

Na wykonanie spisu coraz mniej czasu, za jego brak surowe kary


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Na wykonanie spisu coraz mniej czasu, za jego brak surowe kary - Grodzisk News


Choć Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) trwa od 1 kwietnia, to praca rachmistrzów terenowych była wstrzymana. Pod koniec czerwca ruszyli jednak w teren i mogą zapukać do naszych drzwi. Cały czas można się spisać samodzielnie – przez internet.


reklama Grodzisk Mazowiecki

Rachmistrzowi nie należy odmawiać spisanie się jest obowiązkiem ustawowym, za odmowę którego grozi ara grzywny do pięciu tysięcy złotych.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Rachmistrzowie przygotowani są do pracy w bezpiecznych warunkach.  Odpowiedzi na spisowe pytania będą wprowadzane przez rachmistrza do aplikacji internetowej. Nie ma więc konieczności dotykania i podpisywania żadnych dokumentów!

Każdy rachmistrz posiada identyfikator i powinien on być okazany na samym początku rozmowy. Dane z identyfikatora możemy zweryfikować na dwa sposoby. Pierwszym jest internetowa aplikacja „Sprawdź tożsamość rachmistrza”, dostępna na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/formularz/. Druga opcja weryfikacji rachmistrza to infolinia spisowa pod numerem telefonu 22 279 99 99.

Rachmistrzowie będą docierać do tych osób, które jeszcze się nie spisały. Czas na to jest tylko do końca września.

💬︎   dodaj komentarz

Dlaczego wprowadzacie ludzi w błąd ? Kara nie jest za niewzięcie udziału w spisie , tylko za odmowę podania danych . Przy czym odmowa musi być rzeczywista a nie dorozumiana . Poza tym spis jest niezgodny z przepisami unijnymi . Gdyż jeśli spis jest obowiązkowy to nie mogą paść w nim pytania o dane wrażliwe , i bez znaczenia jest fakt że odpowiedź na te pytania jest nieobowiązkowa .

Mieszkaniec
11-09-2021 21:03

Artykuł sponsorowany.
Kłamliwy tytuł.
Zaczynacie szorować po dnie.
Byście niebawem nie zastukali od spodu.

Cenzura wiecznie żywa.

Zawiedziony brakiem rzetelności.
11-09-2021 23:50

Głosujcie dalej na Ziemię Grodziska. Deweloperzy juz zacieraja ręce zeby za płotem postawic wam osiedle segmentowców a władza poprowadzic tuz przy ogrodzie nieplanowana wczesniej, ruchliwa ulice (tzw. cicha obwodnice). Na Wasze dzieci zamiast sali szkolnej czekać bedzie np. miejska targowica, bo mozliwosci nauczania na plebanii szybko sie wyczerpia (tak jak to ma obecnie miejsce z uczniami szkoły podstawowej nr 6 w grodzisku, więcej przeczytacie na ten temat w Onecie https://wiadomosci.onet.pl )

Mieszkaniec
12-09-2021 11:16

pokaż wszystkie komentarze (5)

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.