reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

08

12 2023

Na skrzyżowaniu 3 Maja i Okulickiego powstanie rondo


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNews.plNa skrzyżowaniu 3 Maja i Okulickiego powstanie rondo - Grodzisk News


Zmieniła się koncepcja przebudowy skrzyżowania ulic Okulickiego i 3 Maja w Grodzisku. Zamiast budowy m.in. osobnych pasów do jazdy na wprost oraz do skrętu w prawo na ul. 3 Maja od strony Milanówka, miasto wspólnie z powiatem wybuduje rondo.


Pierwotne założenia wyglądały następująco: „Przebudowa ul. 3 Maja zakłada zwiększenie długości dodatkowego pasa na wlocie wschodnim skrzyżowania oraz zmianę organizacji ruchu w celu poprawienia przepustowości, w szczególności przepustowości wlotu wschodniego. Zmiana organizacji ruchu będzie polegać na wprowadzenia na wlocie wschodnim skrzyżowania tylko możliwości jazdy na wprost (tj. w ulicę 3 Maja) oraz skrętu w prawo (tj. w ulicę L. Okulickiego w kierunku na wiadukt) bez możliwości skrętu w lewo (tj. w ulicę L. Okulickiego w kierunku do centrum). Z uwagi na tą zmianę konieczna będzie również przebudowa wlotu zachodniego skrzyżowania, tak aby dopasować tory ruchu pojazdów do nowej organizacji ruchu”. Oznacza to, że od strony Milanówka na ul. 3 Maja będą dostępne osobne pasy do jazdy na wprost oraz do skrętu w prawo. Nie będzie natomiast możliwości skrętu w lewo z ul. 3 Maja w ul. Okulickiego” - czytamy w dokumentacji przetargowej.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jednak dwa ogłoszone przetargi na zaprojektowanie przebudowy i samą przebudowę skrzyżowania nie wyłoniły wykonawców. W obu przypadkach złożone oferty były ponad dwukrotnie wyższe niż zakładano. Co dalej z tą inwestycją?

– Podjęliśmy inną decyzję w sprawie skrzyżowania ulic Okulickiego i 3 Maja. Odstępujemy od bieżącej koncepcji, obecny przetarg zostanie unieważniony i niebawem zostanie ogłoszone kolejne postępowanie przetargowe. Wspólnie z powiatem będziemy budować rondo w tamtym miejscu – powiedział nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego. – Będziemy chcieli jednak, aby prace odbywały się w wakacje, ponieważ jest to ulica o dużym natężeniu ruchu, a latem ruch będzie najmniejszy. Ta decyzja jest nieodwołalna – dodał.

Rondo w tym miejscu ma naturalnie regulować ruch i poprawić sytuację na tym ruchliwym skrzyżowaniu.

Co Wy sądzicie o tym pomyśle?


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Rondo im. Rotacyjnego PSLu.

Jack L.
08-12-2023 19:59

Rondo to jest zły pomysł i nie podoba się dla mnie i nie zasługujemy na nie. Wiadukt i inne drogi powinny być zamknięte i zlikwidowane . Zakaz jazdy samochodami powinien być wprowadzony w całym mieście tak jak w wawie. Jeszcze dużo innych zakazów trzeba zrobić wtedy będziemy szczęśliwi.

Kosimazaki
08-12-2023 21:03

A mi się ten pomysł podoba. Bardzo dobra decyzja.

z11
08-12-2023 21:11

pokaż wszystkie komentarze (57)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.