20 01 2020

Na punkt selektywnej zbiórki odpadów mieszkańcy poczekają dłużej

20.01.2020, godz.: 14:35
Na punkt selektywnej zbiórki odpadów mieszkańcy poczekają dłużej
fot. Pixabay

Jedną z milanowskich inwestycji planowanych na ten rok jest budowa punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Inwestycja wystartuje jednak później niż zakładał magistrat, bowiem unieważnił przetarg i będzie musiał go ponowić.

W unieważnionym postępowaniu jedna oferta wprawdzie mieściła się w budżecie wyznaczonym przez miasto, ale nie spełniała drugiego kryterium – doświadczenia w podobnych inwestycjach. Druga firma nie spełniała obu kryteriów, zaś firma trzecia – MKL-Bud – może pochwalić się odpowiednim doświadczeniem, za to pod względem ceny zażyczyła sobie zdecydowanie najwięcej. Szczegóły tutaj.

Magistrat uniewaznił zatem postępowanie i zapewne je ponowi z nadzieję, że za kolejnym podejściem wyłoni wykonawcę. Wiadomo, jak ma wyglądać inwestycja.

Obiekt ma się składać z kontenera socjalno-biurowego dla pracownika obsługującego PSZOK; magazynu kontenerowego na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny` oraz na odpady niebezpieczne przeznaczonego do gromadzenia odpadów. Ponadto inwestycja zakłada budowę wiaty przeznaczonej do zbierania odpadów tj. odpadów wielkogabarytowych, szkła budowlanego, tworzywa sztucznego i opakowań, odpadów zielonych, papieru i tektury, odpadów metalowych.

Wykonawca wraz ze swoimi podwykonawcami doprowadzi również instalację energetyczną zasilającą najazdową wagę samochodową o nośności do 10 ton.

Teren zostanie wyposażony w kanalizację deszczową, przyłącze wodociągowe, będzie w pełni oświetlony. Nie zabraknie również nasadzeń zieleni.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata