12 06 2019

Na przełom ws. Króliczej i Drozda poczekamy do lipca

12.06.2019, godz.: 16:15
Na przełom ws. Króliczej i Drozda poczekamy do lipca
fot. Czytelnik

Mieszkańcy pytają, co słychać w sprawie wyczekiwanej przebudowy ulic Króliczej i Drozda łączących Szczęsne z Adamowizną. – W czerwcu miało być wiadomo, kiedy możemy spodziewać się przetargu – piszą czytelnicy. Okazuje się, że temat przesunie się na lipiec…

Zapowiedzi dotyczące przebudowy drogi nie przekładają się na rzeczywistość od kilku lat. Niemałą rolę grają wysokie koszty inwestycji. Magistrat wstrzymywał się z postępowaniem w nadziei, że uzyska dofinansowanie w ramach rządowego programu modernizacji dróg gminnych i powiatowych. Wszak inwestycja szacowana jest na około dziewięć milionów złotych, a przy pomyślnych kalkulacjach koszty i tak zamkną się w sześciu lub siedmiu milionach.

Czerwcowy termin urzędnicy podali z myślą, iż do tego czasu powinny być znane wyniki konkursu dotacyjnego, w którym gmina stara się pozyskać dofinansowanie na inwestycję. Ale… – Konkurs wciąż nie został rozstrzygnięty, nie ma jeszcze list rankingowych. Cały czas czekamy, ponieważ w grę wchodzą duże nakłady – mówi nam Urszula Chrzanowska, szefowa Wydziału Przygotowania Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych grodziskiego magistratu.

Kiedy zatem można spodziewać się informacji o rozstrzygnięciu konkursu dotacyjnego? – W lipcu już powinny być. Jeśli dostaniem dotację, ogłosimy przetarg, jeśli nie, to także go ogłosimy, ale sfinansujemy z gminnych środków – przekonuje Chrzanowska.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.