reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

15

06 2024

Na początku lipca zmiany w kursowaniu WKD. Pociągi pojadą po obu torach


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Od 1 lipca podróżnych Warszawskiej Kolei Dojazdowej czekają kolejne zmiany w kursowaniu pociągów. Mają one związek pracami w rejonie przystanku w Regułach.


Podróżni Warszawskiej Kolei Dojazdowej już dawno zdążyli się przyzwyczaić do dość częstych zmian w rozkładzie ze względu na toczące się inwestycje: zarówno te realizowane przez samą wukadkę jak i w związku z przebudową Warszawy Zachodniej. Od 1 lipca podróżnych czekają kolejne zmiany w kursowaniu WKD.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jak poinformował przewoźnik, zmiany mają związek z rozpoczęciem kolejnej fazy inwestycji obejmującej przebudowę peronów wraz z infrastrukturą towarzyszącą przystanku w Regułach. 1 lipca o godz. 3.00 wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu i będzie obowiązywać przez dwa tygodnie – do 14 lipca włącznie. – Na początku lipca br. zakończą się utrudnienia w Regułach na torze prawym w kierunku Warszawy. Pociągi pojadą po obydwu torach, zaś podróżni nie będą zmuszeni do przesiadek do zastępczej komunikacji autobusowej. Rozpocznie się faza związana z przenoszeniem frontu robót na tor i peron w kierunku Grodziska Mazowieckiego – czytamy w komunikacie.

Przez te dwa tygodnie zawieszone zostanie wzajemne honorowanie biletów WKD – ZTM.

Przewoźnik poinformował również ze utrzymany zostanie jednotorowy ruch pociągów na odcinku Warszawa Śródmieście WKD – Warszawa Reduta Ordona. Tutaj honorowanie biletów WKD – Koleje Mazowieckie na odcinku między Warszawą Śródmieście a Grodziskiem Mazowieckim zostanie utrzymane.

Spółka WKD poinformowała, że już niebawem powinny zakończyć się prace, które mają znaczący wpływ na ruch pociągów. – Wszystkie prace w ramach obydwu inwestycji wpływające na ograniczenia w ruchu pociągów powinny zakończyć się do połowy sierpnia br. Długi weekend sierpniowy powinien być pierwszym od dłuższego czasu bez żadnych ograniczeń na linii kolejowej WKD – podkreśla przewoźnik.

ORGANIZACJA RUCHU NA LINII WKD W DNIACH 1.07–14.07
1. W dniach 01.07.2024 – 14.07.2024 realizowana będzie faza przejściowa robót wymagających wyłączeń torów w ramach przebudowy peronów wraz z infrastrukturą towarzyszącą w obrębie przystanku osobowego Reguły. Ruch pociągów będzie prowadzony w rejonie tego przystanku po obydwu torach na zasadach ruchu prawostronnego, bez przesiadek i bez udziału zastępczej komunikacji autobusowej.
2. W dniach 01.07.2024 – 14.07.2024 kontynuowane będzie całodobowe wyłączenie z ruchu toru nr 2 linii WKD (tor prawy w kierunku centrum Warszawy) na odcinku Warszawa Śródmieście WKD – Warszawa Reduta Ordona (kontynuacja robót w rejonie stacji Warszawa Zachodnia).
3. Ruch pociągów na odcinku Warszawa Reduta Ordona – Warszawa Śródmieście WKD prowadzony będzie w obydwu kierunkach tylko po jednym torze – wyłącznie po torze nr 1 (tor prawy w kierunku Grodziska Mazowieckiego). Pociągi będą kursować z częstotliwością co 30 minut w danym kierunku ruchu.
4. Na odcinku Komorów – Warszawa Reduta Ordona ruch pociągów prowadzony będzie po obydwu torach na zasadach ruchu prawostronnego z częstotliwością co 30 minut w danym kierunku ruchu.
5. Rozkład jazdy pociągów i zastępczej komunikacji autobusowej obowiązuje od dnia 09.06.2024 we wszystkie dni tygodnia bez podziału na dni powszednie oraz soboty, niedziele, święta.
6. Honorowanie tylko biletów okresowych WKD obowiązywać będzie w pociągach spółki Koleje Mazowieckie – KM na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Śródmieście/Warszawa Centralna.
7. Podróżni korzystający ze środków transportu uruchamianych przez KM zobowiązani są do podróżowania nimi na podstawie ważnego biletu okresowego WKD.
8. W przypadku ujawnienia w pociągu KM podróżnego bez ważnego biletu WKD, windykacja należności z tytułu przejazdu pociągiem KM, dokonywana będzie na zasadach obowiązujących w KM.
9. Uwaga! Nie obowiązuje honorowanie biletów WKD w środkach transportu kolejowego lub autobusowego organizowanego przez Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM) w ramach Warszawskiego Transportu Publicznego (WTP).

Szczegóły dostępne są tutaj.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.