reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

04

01 2019

Na nowe stacje GRM jeszcze poczekamy


Grodzisk News


Na nowe stacje GRM jeszcze poczekamy - Grodzisk News


Powracamy do tematu budowy dodatkowych stacji Grodziskiego Roweru Miejskiego. Okazuje się, że perspektywa ta może się przesunąć pod koniec 2019 lub na początek 2020 roku.


REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Już w kilku poprzednich artykułach pisaliśmy, iż projekt będzie realizowany etapowo w latach 2019 i 2020. Inwestycję poprzedzi jednak proces planistyczny i dokładna analiza potrzeb pod kątem ulokowania trzech dodatkowych stacji. W listopadowej rozmowie z nami grodziscy urzędnicy podkreślali, że na początku 2019 roku rozpoczną działania mające na celu dokładne ustalenie lokalizacji terminali.

Z założeń projektu dowiadujemy się, że terminale planowane są przy ul. Teligi i Okrężnej w Grodzisku oraz przy ul. Osowieckiej w Adamowiźnie. Okazuje się jednak, że sama realizacja inwestycji rychła nie będzie.

Musimy pamiętać, że budowa stacji GRM stanowi część bardzo dużej wielomilionowej inwestycji w ramach, której uruchomimy też elektryczne , autobusy czy przebudujemy skrzyżowania. Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki realnie szacujemy, że budowa stacji nastąpi pod koniec 2019 lub na początku 2020 roku ? mówi nam Urszula Chrzanowska z grodziskiego magistratu.

Jednym z elementów rozważanych do wprowadzenia przy okazji budowy nowych stacji są rowery tandemowe. ? Takie postulaty zgłosili nam mieszkańcy z niepełnosprawnościami i ograniczonej mobilności. Argumentowali, że mogliby jeździć w parze z partnerem w pełni sprawnym na przedzie. Rozważymy taką możliwość ? zaznacza Chrzanowska.


reklama Grodzisk mazowiecki💬︎   dodaj komentarz

reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.