04 01 2019

Na nowe stacje GRM jeszcze poczekamy

04.01.2019, godz.: 13:56
Na nowe stacje GRM jeszcze poczekamy
fot. GrodziskNews

Powracamy do tematu budowy dodatkowych stacji Grodziskiego Roweru Miejskiego. Okazuje się, że perspektywa ta może się przesunąć pod koniec 2019 lub na początek 2020 roku.

Już w kilku poprzednich artykułach pisaliśmy, iż projekt będzie realizowany etapowo w latach 2019 i 2020. Inwestycję poprzedzi jednak proces planistyczny i dokładna analiza potrzeb pod kątem ulokowania trzech dodatkowych stacji. W listopadowej rozmowie z nami grodziscy urzędnicy podkreślali, że na początku 2019 roku rozpoczną działania mające na celu dokładne ustalenie lokalizacji terminali.

Z założeń projektu dowiadujemy się, że terminale planowane są przy ul. Teligi i Okrężnej w Grodzisku oraz przy ul. Osowieckiej w Adamowiźnie. Okazuje się jednak, że sama realizacja inwestycji rychła nie będzie.

Musimy pamiętać, że budowa stacji GRM stanowi część bardzo dużej wielomilionowej inwestycji w ramach, której uruchomimy też elektryczne , autobusy czy przebudujemy skrzyżowania. Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki realnie szacujemy, że budowa stacji nastąpi pod koniec 2019 lub na początku 2020 roku – mówi nam Urszula Chrzanowska z grodziskiego magistratu.

Jednym z elementów rozważanych do wprowadzenia przy okazji budowy nowych stacji są rowery tandemowe. – Takie postulaty zgłosili nam mieszkańcy z niepełnosprawnościami i ograniczonej mobilności. Argumentowali, że mogliby jeździć w parze z partnerem w pełni sprawnym na przedzie. Rozważymy taką możliwość – zaznacza Chrzanowska.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata