14 03 2020

Miasto pustoszeje. Wielu mieszkańców zostało w domu

14.03.2020, godz.: 11:50
Miasto pustoszeje. Wielu mieszkańców zostało w domu
Fot. GrodziskNews.pl

Polacy wzięli sobie do serca apele rządzących i wielu z nich zdecydowało się zostać w domu, aby nie narażać siebie i innych na zarażenie koronawirusem. W sobotni poranek centrum Grodziska nie było tak ruchliwe jak zwykle.

Przypominamy, że wczoraj premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego. Od dziś m.in. ograniczono działalność restauracji, galerii handlowych, pubów czy barów. Rząd, a także samorządy zachęcają mieszkańców do pozostania w domach, aby ograniczyć możliwość rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. – Szanowni Państwo, życzę miłego weekendu spędzonego we własnych domach i mieszkaniach. Mam nadzieję, że będzie to okazja do odpoczynku w gronie rodzinnym – taką wiadomość przekazał wczoraj popołudniu mieszkańcom burmistrz Grzegorz Benedykciński za pośednictwem oficjalnego profilu miasta na Facebooku.

Jak wyglądał sobotni poranek w Grodzisku? Zwykle mnóstwo ludzi robi zakupy, w sklepach są tłumy, deptak tętni życiem. Ale nie dziś…

Nie można powiedzieć, że deptak opustoszał, ale widać, że ludzi jest znacznie mniej. W galerii handlowej przy ul. Sienkiewicza rzucała się w oczy jedynie kolejka do apteki, a to tylko dlatego, że mogło w niej przebywać maksymalnie dwóch klientów. W sklepie spożywczym i Rossmanie wielkich tłumów nie było, do kasy można było się dostać bardzo szybko (jakby ktoś pytał, papieru toaletowego nie brakowało). Kolejki pojawiły się do piekarni i sklepu mięsnego, ale podobnie jak aptekach, nie mogło w nich przebywać więcej niż kilka osób. Ruch na ulicach również znacznie mniejszy.

Należy więc pochwalić mieszkańców, że bardzo szybko dostosowali się do zaleceń władz.

W internecie ruszyła też akcja „Zostań w domu”, w którą włączyli się znani dziennikarze, politycy, czy sportowcy. Akcję z  hasztagiem #zostanwdomu zapoczątkował Krzysztof Stanowski. Dziennikarz zachęca wszystkich, którzy mogą, aby  zostali z  dziećmi w  domu. Do tego samego namawiają m.in. Robert Lewandowski, Zbigniew Boniek, Zenon Martyniuk.

16 nowych przypadków
Ministerstwo Zdrowia ogłosiło dziś rano 16 nowych przypadków zarażenia koronawirusem. Żaden z nich nie pochodzi z naszego województwa. W sumie są już 84 przypadki zarażenia COVID-19 w Polsce.

💬︎ 1

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “Miasto pustoszeje. Wielu mieszkańców zostało w domu”

  1. AJAJ pisze:

    Beptak tętni życiem hahaha dobre…… Chyba 10 lat temu teraz to tylko żule tam śpią po krzakach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.