TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

09

07 2024

Na jakie zarobki można liczyć podczas stażu?


Artykuł sponsorowany

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Na jakie zarobki można liczyć podczas stażu? - Grodzisk News


Staż jest doskonałą formą praktycznej nauki zawodu w każdej branży. To czas, gdy jako początkujący pracownik możesz poznać i zrozumieć specyfikę branży. Stażysta wykonuje zwykle proste, niezbyt skomplikowane zadania, które są dostosowane do jego umiejętności. Ile zatem można zarobić na takim niesamodzielnym stanowisku? Sprawdź, czy warto iść na staż!


Od czego zależy wysokość wynagrodzenia stażysty?


Bez wątpienia zarobki stażystów należą do jednych z niższych pensji na rynku pracy. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że wysokości pensji praktykantów różnią się w zależności od różnych czynników. Mowa m.in. o: rodzaju branży czy posiadanym wykształceniu i umiejętnościach. Istotne znaczenie w kontekście wysokości płac ma też rodzaju stażu: czy jest to etat dofinansowany ze środków publicznych, czy niezależna inicjatywa pracodawcy.

Obecnie w Polsce wysokość miesięcznego wynagrodzenia stażystów, zatrudnionych za pośrednictwem Urzędów Pracy, wynosi 1565 zł netto. Jest to równowartość 120% wysokości aktualnego zasiłku dla bezrobotnych. Odrębne stawki obowiązują stażystów, korzystających z programów stażowych, organizowanych przez uczelnie, fundacje, działy dużych firm i organizacje pozarządowe.

Różnorodne oferty na staż w IT znajdziesz na https://theprotocol.it/!

Ile wynoszą widełki płacowe stażystów?


Wśród różnych opcji stażu każdy znajdzie ofertę na miarę swoich kompetencji i oczekiwań finansowych. Niektóre firmy, biorące udział w programach stażowych, proponują kandydatom pensje w wysokości od 3 000 zł do 4 000 zł brutto. Są też i inne przedsiębiorstwa, które na start oferują młodym pracownikom standardową stawkę 1565 zł netto. Jak widać, rozbieżności widełek płacowych są dość duże i zależą od polityki firm, a także związane są z przydzielonymi zadaniami.

Wejdź na: https://www.pracuj.pl/ i wybierz pierwszą pracę w IT

Wysokość stypendium stażowego dofinansowanego z PUP jest stała i nie podlega indywidualnym negocjacjom. W innych formach stażu początkujący pracownicy mogą liczyć na dodatki i premie uznaniowe, których suma zależy od osobistego zaangażowania i dostępnych środków. W niektórych firmach wynagrodzenie stażowe jest obliczane w formie roboczogodzin i wynosi od 20 zł do 30 zł za każdą, przepracowaną godzinę.

Gdzie stażyści zarabiają najwięcej?


Jednymi z najbardziej prestiżowych wciąż pozostają staże w IT, e-commerce i w firmach, ukierunkowanych na rozwój nowych technologii. Najlepsi i najbardziej utalentowani stażyści, zatrudnieni na stanowiskach juniorskich w IT zarabiają nawet 5 000 zł brutto miesięcznie w pierwszych miesiącach współpracy. Początkujący inżynierowie automatycy otrzymują do 6 000 zł brutto w firmach, dążących do stałego zatrudnienia stażystów.

Wysokie zarobki osiągają również stażyści działów e-commerce w korporacjach i prężnie rozwijających się start-up`ach. Mediana wynagrodzeń najbardziej ambitnych i zdolnych stażystów, pracujących jako juniorzy e-commerce, wynosi nawet 4 000 zł brutto miesięcznie. Osoby, pracujące w działach e-handlu zadaniowo, są w stanie zarobić znacznie więcej.

Podsumowanie


Jak widać, na polskim rynku istnieją znaczne rozbieżności w poziomie pensji stażystów. Wynagrodzenia osób początkujących w różnych branżach nigdy nie są zbyt wysokie. W pierwszym roku kariery zawodowej z pewnością nie zarobisz więc tyle, ile otrzymuje starszy specjalista z 10-letnią praktyką. Pamiętaj jednak o tym, że w przypadku staży nadrzędną wartością nie są zarobki. Jest to bowiem niepowtarzalna okazja do zdobycia doświadczenia zawodowego pod czujnym okiem branżowych autorytetów.

📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.