11 03 2017

Na ekranie kina zdobywca tegorocznych Oscarów, i nie tylko

11.03.2017, godz.: 08:18
Na ekranie kina zdobywca tegorocznych Oscarów, i nie tylko
fot. Warner Bros. Entertainment Inc./Filmweb

Tradycyjnie, jak co sobotę przedstawiamy wam kinowy rozkład jazdy w Grodzisku na najbliższe dni. Tym razem w repertuarze znalazł się tegoroczny zdobywca Oscara dla najlepszego filmu – „Moonlight” oraz ogólnopolska premiera opowieści o King Kongu. W poniedziałek kino CK będzie nieczynne.

PROJEKCJE CODZIENNE (OD SOBOTY DO CZWARTKU, prócz poniedziałku)
„KONG – Wyspa Czaszki” (projekcje 2D i 3D)
Film śledzi losy zespołu badaczy, którzy zapuszczają się w głąb niezbadanej wyspy położonej na Pacyfiku — tak samo pięknej, jak i zdradliwej — nie wiedząc, że wchodzą na teren należący do mitycznego King Konga. Na ekranie zobaczymy plejadę hollywoodzkich gwiazd. Występują Tom Hiddleston, Samuel L. Jackson, Brie Larson, John Goodman , John C. Reilly.

„Maria Skłodowska-Curie”
To nie tylko wierna faktom opowieść o niesamowitym życiu naukowca, odkrywczyni dwóch pierwiastków – polonu i radu, ale przede wszystkim portret niezwykłej kobiety, która dzięki swojej inteligencji i wiedzy oraz nieprzeciętnym umiejętnościom zdołała przekonać do siebie świat nauki, od zawsze zdominowany przez mężczyzn. Jako pierwsza kobieta w Europie uzyskała tytuł doktora. W 1906 roku przyznano jej profesurę i równocześnie objęła własną katedrę na paryskiej Sorbonie, co we Francji było wydarzeniem bez precedensu. Była też pierwszą uczoną, która zdobyła Nobla. W dziejach tej nagrody nadal jest jedynym podwójnym laureatem, wyróżnionym w dwóch różnych dziedzinach naukowych. Film w reżyserii Marie Noëlle to jednak przede wszystkim portret Skłodowskiej-Curie, jakiej nie znaliśmy – czułej matki, kochającej żony, kobiety charyzmatycznej, zdecydowanej, choć pełnej dylematów i sprzeczności.

CZWARTEK – GRODZISKI KLUB FILMOWY
„Moonlight”
Ponadczasowa opowieść o relacjach międzyludzkich i odkrywaniu siebie. Nagrodzona Oscarem dla najlepszego filmu, a także statuetkami za najlepszy scenariusz adaptowany i  za najlepszą drugoplanową rolę męską (Mahershala Ali). „Moonlight” jest historią o dorastaniu ubogiego, czarnego chłopca. Dorasta w jednej z niebezpieczniejszych dzielnic Miami i stara się znaleźć swoje miejsce w świecie. Handel narkotykami na ich osiedlu kontroluje Juan (Mahershala Ali), który staje się swego rodzaju zastępczym ojcem Chirona. Czysty i widny dom, w którym Juan mieszka ze swoją dziewczyną Teresą (Janelle Monáe) staje się dla chłopca oazą stabilności, miejscem gorących posiłków, świeżej pościeli i swobodnych rozmów. Drugim, równie bolesnym i skomplikowanym motywem przewodnim, jest związek Chirona z jego matką, Paulą (Naomie Harris), która stacza się w wyniszczający nałóg narkotykowy, których dostarcza jej Juan.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.