18 02 2019

Na dalszą przebudowę Okrężnej jeszcze poczekamy

18.02.2019, godz.: 13:21
Na dalszą przebudowę Okrężnej jeszcze poczekamy
fot. GrodziskNews

Wracamy do sprawy przebudowy kolejnego odcinka grodziskiej ul. Okrężnej wraz z ulicami sąsiednimi. Jeszcze w maju włodarze przewidywali, że pod koniec 2018 roku może rozpocząć się inwestycja, ale jak dotąd nie wystartowała. Kiedy zatem to nastąpi?

Przypomnijmy, że w listopadzie 2017 roku zakończyła się przebudowa ul. Okrężnej na odcinku od ul. Królewskiej do Piaskowej. Mieszkańcy dopytywali też kiedy nastąpi przebudowa fragmentu ul. Piaskowej od ul. Okrężnej w kierunku rzeki, bo ten fragment też wymaga pilnego remontu. Na początku tego roku wyłoniono projektanta przebudowy 480-metrowego odcinka ul. Okrężnej od ul. Piaskowej do torów Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Zamówienie zakładało ponadto wykonanie dokumentacji dla 230-metrowego fragmentu ul. Siennej; 300-metrowego fragmentu ul. Jordanowickiej (I etap), 410-metrowego odcinka ul. Piaskowej (od ul. Okrężnej do rzeki Rokitnicy).

Grodzisk dysponuje już dokumentacją projektową, ale nie udało się – wbrew przewidywaniom – ogłosić przetargu na inwestycję w 2018 i pod koniec roku rozpocząć prac. Dlaczego? – To duża kilkumilionowa inwestycja i nie spięlibyśmy jej budżetowo, startując w 2018 roku – wyjaśnia Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska. – Jesteśmy w trakcie procesu sprzedaży kilku działek, co pozwoli znaleźć pieniądze na inwestycję. Na pewno w tym roku ogłosimy przetarg i rozpoczniemy budowę, ale nie umiem w tej chwili powiedzieć, w którym miesiącu to nastąpi – dodaje włodarz.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.