28 11 2019

Na co do Kina Wolność?

28.11.2019, godz.: 13:03
Na co do Kina Wolność?
fot. Marcin Masalski

Od piątku grodziskie Kino Wolność zaprezentuje świeży repertuar. Przybliżamy go poniżej.

29.11 (piątek)
20.00 – Niewidoczne życie sióstr Gusmao

30.11 (sobota)
17.30 – Over the Limit (po seansie spotkanie z Luizą Złotkowską
20.00 – W rytmie Kuby

1.12 (niedziela)
17.30 – W rytmie Kuby
20.00 – Niewidoczne życie sióstr Gusmao

2.12 (PROBLEMOWY poniedziałek)
19.00 – Niewidoczne życie sióstr Gusmao

3.12 (DOKUMENTALNY wtorek)
19.00 – Over the Limit

4.12 (MUZYCZNA środa)
19.00 – W rytmie Kuby

5.12 (czwartek)
Kino nieczynne

Więcej szczegółów organizacyjnych dotyczących możliwości zakupu biletów pojawi się na facebookowym profilu kina tutaj.

Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z mówieniami filmów oraz zwiastunami, które zamieściliśmy poniżej.

„Over the Limit”
20-letnia Rosjanka Margarita Mamun trenuje gimnastykę artystyczną. W przygotowaniach do olimpiady w Rio de Janeiro pomagają jej dwie trenerki, reprezentujące różne podejścia do sportowego sukcesu i wchodzące z bohaterką w odmienne relacje. Film w emocjonalny sposób opowiada o psychicznych kosztach, jakie niesie ze sobą uprawianie wyczynowego sportu. Pokazuje, jak dążenie do mistrzostwa łączy się z brutalnym hartowaniem charakteru zawodniczki.

„Niewidoczne życie sióstr Gusmao”
Rio de Janeiro pierwszej połowy lat 50. Osiemnastoletnią Eurídice i dwa lata starszą Guidę łączą nie tylko siostrzane więzy, ale i poczucie, że nie mogą bez siebie żyć.Mimo że na co dzień przyszło im wychowywać się w konserwatywnym środowisku i nieznoszącej sprzeciwu rodzinie, każda z bohaterek ma jasny plan na życie. Eurídice chce zostać znaną pianistką, podczas gdy Guida marzy o poznaniu prawdziwej, wielkiej miłości. Dramatyczne wydarzenia sprawiają, że kobiety zostają rozdzielone i zmuszone do tego, by żyć osobno, niewiele o sobie nawzajem wiedząc. Nigdy jednak nie tracą nadziei na to, że w końcu się odnajdą.

„W rytmie Kuby”
Dokument opowiada historię słynnego nowoorleańskiego zespołu „Preservation Hall Jazz Band”, który odtwarza swoje muzyczne korzenie i odkrywa połączenie, które przebiega znacznie głębiej niż można to sobie wyobrazić. Dołącz do zespołu, który przemierza Kubę w poszukiwaniu rodzimej muzyki. Muzyki, która przyczyniła się do powstania jazzu w Nowym Orleanie. Zobacz, jak spotkania z najbardziej kultowymi muzykami Kuby prowadzą do spontanicznej i uduchowionej współpracy.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.