reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

12

02 2023

Na budowach praca wre


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Dariusz Zwoliński - Wójt Gminy NadarzynNa budowach praca wre - Grodzisk News


Prace przy realizacji kolejnych inwestycji w gminie Nadarzyn są coraz bardziej zaawansowane. Niebawem mieszkańcy będą mieli do dyspozycji przebudowaną drogę, czy nowe przedszkole.


Jedną z największych aktualnych inwestycji gminnych jest z pewnością budowa Centrum Usług Medycznych przy ulicy Granicznej w Nadarzynie, czyli nowego ośrodka zdrowia, który będzie złożony z trzech części: POZ (Podstawowej Opieki Medycznej dla osób zdrowych i chorych), rehabilitacyjnej oraz specjalistycznej. Na jakim etapie są tam prace? – Budynek jest już w pełni zadaszony, została także wykonana stolarka okienna. Obecnie trwają prace wewnątrz. Sam obiekt robi ogromne wrażenie już teraz swoimi przestronnymi wnętrzami i liczbą pomieszczeń – zaznaczył wójt Dariusz Zwoliński w mediach społecznościowych. Koszt tej inwestycji to ponad 20 mln zł. Gmina otrzymała 2 mln zł dotacji z budżetu Mazowsza.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Kolejną ważną inwestycją dl lokalnej społeczności to budowa przedszkola w Wolicy, w którym będzie miejsce dla około 150 dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Tam prace też są już zaawansowane, trwają bowiem roboty wewnątrz budynku. Robotnicy kładą m.in. ogrzewanie podłogowe, czy glazurę w pomieszczeniach sanitarnych. Niebawem ma ruszyć rekrutacja do przedszkoli publicznych w tym również do nowej placówki. Koszt przedsięwzięcia to 12 mln zł. Inwestycja została dofinansowana kwotą 5 mln zł z Polskiego Ładu.

Bardzo zaawansowane są również prace przy przebudowie ul. Głównej w Ruścu. Droga jest przebudowywana na 850-metrowym odcinku, a jej koszt to około 11 mln zł. – Obecnie firma wykonawcza prowadzi prace ziemne nad poszerzeniem przepustu na Zimnej Wodzie oraz na skrzyżowaniu Głównej z Łąkową. Na odcinku od Łąkowej do serwisówki została także wykonana podbudowa. Jeśli warunki pogodowe pozwolą zostanie położona pierwsza warstwa asfaltu. Wykonane jest także oświetlenie uliczne na przebudowywanym odcinku drogi. Od przysłowiowego „wielkanocnego zajączka” mieszkańcy Ruśca powinni otrzymać nową Główną na tym odcinku – poinformował Dariusz Zwoliński. Warto nadmienić, że gmina Nadarzyn otrzymała 4 mln zł dotacji na ten cel.

Do końca roku natomiast powinny zakończyć się prace przy rozbudowie i przebudowie oczyszczalni ścieków w Ruścu. W nowej części oczyszczalni trwają prace ziemne, a także prace w terenie przy budowie kolektora tłocznego z Walendowa do Ruśca. Inwestycja będzie kosztować 14,6 mln zł.

Na budowach praca wre - Grodzisk News
Na budowach praca wre - Grodzisk News
Na budowach praca wre - Grodzisk News
Na budowach praca wre - Grodzisk News
Na budowach praca wre - Grodzisk News
Na budowach praca wre - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.