TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

03

04 2022

MZDW ustawi radarowe wyświetlacze prędkości


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: bom.mazovia.plMZDW ustawi radarowe wyświetlacze prędkości - Grodzisk News


Przy drogach wojewódzkich zostanie ustawionych ponad 50 radarowych wyświetlaczy prędkości. Kilkanaście z nich pojawi się w naszym regionie.


„Zwolnij i jedź bezpiecznie” to pilotażowy projekt budowy radarowych wyświetlaczy prędkości na drogach wojewódzkich w 31 miejscowościach na Mazowszu, który będzie zrealizowany z inicjatywy mieszkańców. Został on bowiem wybrany do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Takie tablice są już w naszym regionie m.in. w Brwinowie czy Książenicach. Mają one na celu zwrócenie uwagi kierowców na prędkość z jaką poruszają się po drodze.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Tablice te staną w  newralgicznych miejscach:    tj. w  miejscach o  ograniczonej prędkości (w tym na terenach zabudowanych), na drogach o  wzmożonym ruchu; prowadzących do  centrum miast lub wyprowadzających z  nich ruch; w  pobliżu przejść dla pieszych; w  miejscach wzmożonego ruchu pieszych w  tym dzieci; w  pobliżu miejsc użyteczności publicznej (szkół, OSP, zakładów pracy itp.); na nowo przebudowanych drogach.

Gdzie w naszym regionie pojawią się radarowe wyświetlacze prędkości?
– Jedna tablica stanie w Janinowie na ul. Radziejowickiej za skrzyżowaniem z ul. Belgijską w kierunku Radziejowic
– Trzy pojawią się w Domaniewie: na ul. Baśniowej (na wjeździe do Domaniewa, przed skrzyżowaniem z ul. Królowej Śniegu i ul. Małego Księcia oraz przy skrzyżowaniu z ul. Misia Uszatka)
– Dwie tablice staną na ul. Warszawskiej w Kaniach (przed skrzyżowaniem z  ul.  Zaściankową w obu kierunkach)
– Dwie w Otrębusach: na ul. Warszawskiej (za skrzyżowaniem z ul. Na Skraju) i Natalińskiej ( przed skrzyżowaniem z ul. Sosnową)
– Jedna w Biskupicach (vis-a-vis OSP Biskupice)
– Dwie w Brwinowie: na ulicach Biskupickiej (przy zjeździe z wiaduktu nad A2) i Pszczelińskiej ( przed skrzyżowaniem z  ul.  Pedagogiczną)
– Dwie w Nadarzynie na ul. Błońskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Sosnową w obu kierunkach
– Jedna w Walendowie na ul. Braci Leśnej (przed skrzyżowaniem z  ul.  Nad  Utratą)

Kiedy owe wyświetlacze pojawią się na drogach? Termin realizacji zamówienia wyznaczono na sześć miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Bezsensowne wydatki, nieskuteczne i zaśmiecające krajobraz. Żadne badania nie potwierdzają skuteczności tego typu rozwiązań.

Żubr
03-04-2022 23:42

Super sprawa

Gjggj
04-04-2022 10:12

potwierdzam

adamo
04-04-2022 16:02

A może wiesz o jakichś badaniach, które potwierdzają nieskuteczność takich rozwiązań? To tak dla uwiarygodnienia twojej opinii.

Bezstronna
04-04-2022 18:08

Jeżeli nie idą za tym mandaty, to bez sensu wydane pieniądze.

Lama
04-04-2022 18:12

Niestety zgadzam się z Żubrem:( Także uważam że to bez sensu wydane pieniądze. Zamiast stawiać tyle wskaźników prędkości lepiej postawić choć 1 fotoradar skutecznie dyscyplinujący kierowców. Jeżdżę od lat autem w różnych miejscach i tam gdzie są takie wskaźniki prawie nikt nie zwalnia bo nie ma konsekwencji. Za to tam gdzie są działające fotoradary wszyscy zwalniają. Uważam że już lepiej zamiast tych wskaźników zrobić progi zwalniające. To mniejszy wydatek a skuteczniejszy. Wskaźniki do niczego nie służą:(

wojak33
04-04-2022 18:57

Ktoś zadecydował, ktoś zarobił....

set
05-04-2022 07:02
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.