reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

17

11 2022

MZDW: Prace budowlane przy zachodniej obwodnicy zakończone


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsMZDW: Prace budowlane przy zachodniej obwodnicy zakończone - Grodzisk News


Jak się dowiedzieliśmy, prace przy budowie zachodniej obwodnicy dobiegły końca. Obiekt jest przygotowywany do odbiorów. Na miejscu trwają jeszcze roboty porządkowe.


Miesiąc temu Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie zapewniał nas, że nic nie wskazuje na to, aby prace przy budowie zachodniej obwodnicy nie zakończyły się w wyznaczonym terminie, czyli do 27 listopada 2022 r. Miesiąc później, gdy do tego terminu zostało już niewiele ponad tydzień wracamy z pytaniem o stan prac przy budowie trasy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Okazuje się, że roboty właściwie już się zakończyły. – Prace stricte budowlane już dobiegły końca. Mogą tam jeszcze być prowadzone odwierty, prace porządkowe. Natomiast obecnie trasa jest już przygotowywana do odbiorów – mówi nam Monika Burdon, rzecznik prasowy MZDW.

Ile mogą potrwać odbiory? – Nie wiadomo dokładnie ile czasu może to zająć, ale nawet jak one zostaną zakończone to nie możemy otworzyć trasy dla ruchu. Musimy mieć też pozwolenie na użytkowanie od nadzoru budowlanego, a to nie jest takie proste, ponieważ ta inwestycja obejmuje też duże wiadukty, które trzeba dokładnie skontrolować. Zgodnie z umową wykonawca miał czas, aby zakończyć wszelkie prace do 27 listopada 2022. Ale do lutego 2023 r. ma czas na uzyskanie pozwolenia na użytkowanie – podkreśla Monika Burdon i dodaje. – Po zakończeniu wszelkich prac, wykonawca musi zrobić inwentaryzację powykonawczą, zgromadzić wszelkie dokumenty, zgłosić do nadzoru budowlanego, a nadzór ma też jakieś swoje terminy, ponieważ odbiorów ma masę. Jeżeli oczywiście uda się te procedury zakończyć wcześniej niż w lutym to droga zostanie otwarta wcześniej, ale na dziś ciężko powiedzieć kiedy to może się stać – mówi rzecznik MZDW.

Wartość projektu wynosi 152,8 mln zł. Projekt uzyskał dofinansowanie 119,6 mln zł  ze środków unijnych w  ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na  lata 2014–2020. Dofinansowanie z  budżetu państwa wynosi 17,5 mln zł.

Zachodnia obwodnica Grodziska Mazowieckiego będzie to jednojezdniowa asfaltowa trasa po jednym pasie ruchu w każdą stronę. Szerokość jezdni to 7 metrów (2 x 3,5 m), a poboczy 2 x 1,5 m.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Szkoda tylko, że obwodnica nie ma poboczy. W przypadku awarii jakiegoś samochodu/stłuczki nie będzie gdzie zjechać. Korki wtedy gwarantowane.

Ja
17-11-2022 14:53

niezmotoryzowani mieszkańcy (piesi i rowerzyści) Kłudna, Kłudzienka, Tłust odcięci od możliwości dojechania do centrum Grodziska. Chodnik który był wzdłuż drogi 579 został przecięty przez obwodnice przy autostradzie (oddany pierwszy odcinek obwodnicy) brak przejścia dla pieszych. Rowerem trzeba jechać teraz po obwodnicy i to pasem ruchu bo brak poboczy. O bezpieczeństwo ludzi się nie dba ale płotek dla żabek został zrobiony. :-) Kto to projektował? kto to odbierał ?

mieszkaniec Kłudna
17-11-2022 17:11

No jeszcze nikt nie odbierał XD Ale po co czytać?

XD
17-11-2022 17:41

pokaż wszystkie komentarze (11)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.