reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

05

01 2023

MZDW: Obwodnica Grodziska przejezdna prawdopodobnie jeszcze w styczniu


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

MZDW: Obwodnica Grodziska przejezdna prawdopodobnie jeszcze w styczniu - Grodzisk News


Prace budowlane na zachodniej obwodnicy Grodziska zakończyły się w listopadzie, zaś prawdopodobnie jeszcze w styczniu kierowcy będą mogli przejechać nową trasą. Obecnie inwestycja wciąż przechodzi procedury dokumentacyjne i odbiorowe.


Wartość przedsięwzięcia wynosi 152,8 mln zł, a uzyskało dofinansowanie 119,6 mln zł  ze środków unijnych w  ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na  lata 2014–2020. Dofinansowanie z budżetu państwa wyniosło 17,5 mln zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Zachodnia obwodnica Grodziska Mazowieckiego będzie to jednojezdniowa asfaltowa trasa po jednym pasie ruchu w każdą stronę. Szerokość jezdni to 7 metrów (2 x 3,5 m), a poboczy 2 x 1,5 m. Zgodnie z umową wykonawca miał czas, aby zakończyć wszelkie prace do 27 listopada 2022. Ale do lutego 2023 r. ma czas na uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.

Dziś sytuacja wskazuje na to, iż droga będzie przejezdna jeszcze w styczniu. – Procedura odbiorowa trwa. Na bieżąco uzupełniamy dokumenty, zgodnie z wytycznymi nadzoru budowlanego. Wszystko idzie dobrze dlatego liczymy, że jeszcze w styczniu uzyskamy pozwolenie na użytkowanie obwodnicy – mówi nam Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie, która to instytucja prowadziła całą inwestycję.

– Uzyskanie pozwolenia będzie równoznaczne z możliwością otwarcia trasy dla kierowców – dodaje Monika Burdon.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

Jakiś żart z tym poboczem, na załączonym zdjęciu z nowej obwodnicy nie widzę 1,5 m, no chyba że razem z barierką aż do rowu.
Kenny


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.