reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

05

01 2023

MZDW: Obwodnica Grodziska przejezdna prawdopodobnie jeszcze w styczniu


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

MZDW: Obwodnica Grodziska przejezdna prawdopodobnie jeszcze w styczniu - Grodzisk News


Prace budowlane na zachodniej obwodnicy Grodziska zakończyły się w listopadzie, zaś prawdopodobnie jeszcze w styczniu kierowcy będą mogli przejechać nową trasą. Obecnie inwestycja wciąż przechodzi procedury dokumentacyjne i odbiorowe.


Wartość przedsięwzięcia wynosi 152,8 mln zł, a uzyskało dofinansowanie 119,6 mln zł  ze środków unijnych w  ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na  lata 2014–2020. Dofinansowanie z budżetu państwa wyniosło 17,5 mln zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Zachodnia obwodnica Grodziska Mazowieckiego będzie to jednojezdniowa asfaltowa trasa po jednym pasie ruchu w każdą stronę. Szerokość jezdni to 7 metrów (2 x 3,5 m), a poboczy 2 x 1,5 m. Zgodnie z umową wykonawca miał czas, aby zakończyć wszelkie prace do 27 listopada 2022. Ale do lutego 2023 r. ma czas na uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.

Dziś sytuacja wskazuje na to, iż droga będzie przejezdna jeszcze w styczniu. – Procedura odbiorowa trwa. Na bieżąco uzupełniamy dokumenty, zgodnie z wytycznymi nadzoru budowlanego. Wszystko idzie dobrze dlatego liczymy, że jeszcze w styczniu uzyskamy pozwolenie na użytkowanie obwodnicy – mówi nam Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie, która to instytucja prowadziła całą inwestycję.

– Uzyskanie pozwolenia będzie równoznaczne z możliwością otwarcia trasy dla kierowców – dodaje Monika Burdon.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

To 1.5m pobocza to rozumiem część jezdni która ma służyć ewentualnemu awaryjnemu /przymusowemu zatrzymaniu się ?
Czy pobocze 1.5m to odległość od krawędzi jezdni do rowu ?

oki
05-01-2023 14:59

Jakiś żart z tym poboczem, na załączonym zdjęciu z nowej obwodnicy nie widzę 1,5 m, no chyba że razem z barierką aż do rowu.

Kenny
05-01-2023 15:15

.... na zdjęciu pobocza praktycznie BRAK, ale w dokumentacji JEST,to jest identycznie jak z "obiecankami" naszego wietrznie panującego miała być otwarta w NOC SYLWESTROWĄ z tańcami i żarciem za darmo a jest jak jest czyli ..............
itd,itd. cała prawda całą dobę,teraz Sylwestra będziemy mieli pod koniec stycznia jak coś znów nie stanie na przeszkodzie ........

uczulony na benia
05-01-2023 15:42

pokaż wszystkie komentarze (30)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.