26 09 2018

My już wiemy! Jest zgoda na budowę obwodnicy

26.09.2018, godz.: 12:48
My już wiemy! Jest zgoda na budowę obwodnicy
fot. GrodziskNews

Po wielomiesięcznych procedurach i oczekiwaniu na wydanie zgody na budowę zachodniej obwodnicy Grodziska, wojewoda mazowiecki wreszcie podpisał stosowny dokument. Oznacza to zielone światło dla przygotowania przetargu, a za kilka miesięcy – rozpoczęcia inwestycji.

Tym samym do szczęśliwego dla kierowców zakończenia zmierza saga z budową trasy wpisanej przecież do rządowego planu inwestycji infrastrukturalnych. Problem w tym, że oczekiwanie na ZRID ciągnęło się w nieskończoność, sprawę komplikowały odwołania mieszkańców. Wielu zwątpiło już, że inwestycja kiedykolwiek dojdzie do skutku.

Tymczasem dziś jako pierwsi dowiedzieliśmy, że wojewoda wyda pozytywną decyzję dotyczącą budowy obwodnicy. – Mogę z satysfakcją poinformować GrodziskNews.pl, że mamy ZRID – nie kryje zadowolenia burmistrz Grzegorz Benedykciński, który zdradził nam także, co dalej.

Za około półtora miesiąca wszystko powinno być gotowe do ogłoszenia przetargu na inwestycję. Za następne trzy miesiące wyłoniony zostanie wykonawca, który wiosną 2019 roku rozpocząłby roboty – mówi nam grodziski włodarz.

A tu planowany przebieg obwodnicy…

2

Dodaj Komentarz

2 odpowiedzi na “My już wiemy! Jest zgoda na budowę obwodnicy”

  1. Marta Wieckowska pisze:

    Ładnie sobie Beniu kampanię otworzył.

  2. JarekK pisze:

    Temat obwodnicy Grodziska ta taka przedwyborcza kiełbasa mocno po terminie.
    W poprzednich wyborach burmistrz też obiecywał obwodnicę.

    PAMIĘTAMY PANIE BURMISTRZU !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata