TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

03

01 2022

Muzeum historii Grodziska po wybudowaniu nowej szkoły?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Urząd Gminy Grodzisk Maz.Muzeum historii Grodziska po wybudowaniu nowej szkoły? - Grodzisk News


Do 2025 roku w Grodzisku ma powstać nowa siedziba szkoły muzycznej. W rozmowie z nami burmistrz Grzegorz Benedykciński przyznał, iż ma nadzieję, że po wybudowaniu gmachu stanie także muzeum związane z historią miasta i gminy.


W listopadzie ubiegłego już roku Grodzisk podpisał z firmą EBIM umowę na przygotowanie  opracowania wielobranżowej dokumentacji: projektu budowlanego, projektu wykonawczego, kosztorysów inwestorskich, przedmiarów robót oraz specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót wraz pełnieniem nadzoru autorskiego. Pracownia stworzyła zresztą także koncepcję.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Nas na opracowanie całości projektant ma do 27 stycznia 2023 r. Na samą budowę szkoły będziemy musieli więc poczekać, ale jej realizacja jest już właściwie pewna, choć nie wcześniej aniżeli w 2025 roku. Nam burmistrz Grzegorz Benedykciński zdradził, iż ma nadzieję, że po wybudowaniu szkoły powstanie przy niej także muzeum historii Grodziska.

–Budowa szkoły będzie zadaniem następnej, już nie mojej kadencji. Na pewno zdążę jednak pozostawić mojemu następcy projekt budowy tej placówki i myślę, że zostanie odpowiednio wykorzystany. Tak czy owak wyobrażam sobie, że po wybudowaniu szkoły mogłoby, a wręcz powinno powstać muzeum historii Grodziska i mam nadzieję, że w przyszłości takie powstanie – przyznaje Benedykciński.

Zgadzacie się z opinią burmistrza? Zachęcamy do komentowania.

Tymczasem przypomnijmy jak miałaby wyglądać nowa szkoła. Elewacja szkoły będzie częściowo szklana. Na parterze zaplanowano salę koncertową na około 200–250 widzów, a także bar i pomieszczenia gospodarcze. Na piętrze z kolei znajdzie się część dydaktyczna, będzie do niej oddzielne wejście, aby uczniowie nie przeszkadzali w koncertach. Pod szkołą zaplanowano parking podziemny, na który będzie się wjeżdżało od strony ul. Wólczyńskiej.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.