TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

30

07 2021

Mural znanego rysownika powstanie w Grodzisku


Grodzisk News


foto: Facebook/Urząd Gminy Grodzisk Maz.Mural znanego rysownika powstanie w Grodzisku - Grodzisk News


Już wkrótce w Grodzisku na budynku mieszkalnym ma pojawić się mural znanego polskiego rysownika Tytusa Brzozowskiego. Malowidło przykryje ścianę kamienicy przy ul. Nadarzyńskiej (na zdjęciu).


reklama Grodzisk mazowiecki

Murale stały się częstym i popularnym sposobem "przykrywania" mało estetycznych budynków w gminach. Grodzisk chętnie z tego korzysta. W tym sezonie murale pojawiły się już na budynku przy skrzyżowaniu Sienkiewicza i Kościuszki oraz na transformatorze nieopodal stacji WKD. Ten pierwszy zatytułowany jest "Jazz Band", a do jego namalowania użyto farb katalitycznych, które usuwają z otoczenia zanieczyszczenia gazowe, m.in. dwutlenek siarki, tlenek węgla i tlenki azotu.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Drugie malowidło przedstawia wagonik kolejowy. Dziś zaś Grodzisk poinformował, że na ścianie budynku przy ul. Nadarzyńskiej pojawi się mural autorstwa Tytusa Brzozowskiego. To znany polski architekt i malarz, którego murale możemy oglądać na budynkach w stolicy.

Pierwszy powstał na Woli, na ścianie nowo wybudowanego biurowca Spark na tzw. serku wolskim (róg ul. Okopowej i Wolskiej). Mural ma 15 m szerokości i 35 m wysokości. Został pomyślany jako opowieść o dążeniu tego obszaru w kierunku wielkomiejskości. Drugi mural według projektu Brzozowskiego został zrealizowany na kamienicy przy ul. Grochowskiej 215, przy Rondzie Wiatraczna z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

💬︎   dodaj komentarz

deweloper będzie sponsorem tego?

Mm
30-07-2021 22:52

Pewnie Ty i Ja, znaczy się miasto.

ss
31-07-2021 03:27

Całe to szpetne miasto zostanie pokryte muralami.

Becia
31-07-2021 07:27

pokaż wszystkie komentarze (9)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.