TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

23

03 2022

Mural na 500-lecie miasta – Grodzisk wybrał zwycięską koncepcję! [FOTO]


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.plMural na 500-lecie miasta – Grodzisk wybrał zwycięską koncepcję! [FOTO] - Grodzisk News


Grodziski magistrat wyłonił zwycięską koncepcję muralu, który przyozdobi miasto z okazji jego 500. urodzin. Co ciekawe, o tym co konkretnie znajdzie się na muralu, zdecydują także sami mieszkańcy. Poniżej zachęcamy Was do obejrzenia koncepcji uznanych za najlepsze.


Na konkurs na koncepcję muralu 500-lecia wpłynęło 13 ofert. 3 z nich musiały zostać odrzucone z powodu braków formalnych (niekompletne dokumenty wymagane do złożenia oferty). – Po burzliwych obradach, 6-osobowa komisja składająca się z przedstawicieli urzędu i grodziskich instytucji kultury przyznała punktacje i wyłoniła trzech laureatów – podał magistrat.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła koncepcja muralisty o pseudonimie artystycznym „mgr Mors”. Kryje się pod nim Mariusz Brodowski – animator kultury z Nowego Sącza. Komisja doceniła jego pomysł, by w proces tworzenia muralu zaangażować mieszkańców. Artysta chce zebrać 500 odcisków dłoni od 500 Grodziszczan. Z nich stworzyć mural, który będzie przedstawiał symbol (miejsce, obiekt), który będzie kojarzył się przejeżdżającym z Grodziskiem. Co to będzie? Jeszcze nie wiadomo – decyzja zapadnie, po spotkaniu artysty z mieszkańcami na warsztatach w Mediatece w kwietniu. To właśnie kreatywność i idea pokazania nowoczesnego i silnego swoimi mieszkańcami Grodziska dała mgr. Morsowi zwycięstwo – mówią grodziscy urzędnicy.

Drugie miejsce zajął Jakub Bitka, którego koncepcja opiera się na wywołaniu u odbiorcy chęci zatrzymania się, aby „rozszyfrować” obraz. Poprze użycie wielu nakładających się historycznych zdjęć, artysta chciał zachęcić obserwatora do „podróży po wizerunkach ważnych postaci i wydarzeń związanych z historią Grodziska”.

Wreszcie trzecie miejsce przyznano autorowi wielu pięknych murali trójwymiarowych – Ryszardowi Paprockiemu. Komisja doceniła jego portfolio oraz kunszt w odwzorowaniu postaci, jakie zostały zaproponowane na grodziski mural.

Poniżej prezentujemy trzy koncepcje uznane za najlepsze.

Mural na 500-lecie miasta – Grodzisk wybrał zwycięską koncepcję! [FOTO] - Grodzisk News
Mural na 500-lecie miasta – Grodzisk wybrał zwycięską koncepcję! [FOTO] - Grodzisk News
Mural na 500-lecie miasta – Grodzisk wybrał zwycięską koncepcję! [FOTO] - Grodzisk NewsMural ma powstać do 27 maja. – Ściana już jest przygotowywana. Już wkrótce mgr Mors zaprosi państwa do wspólnej pracy nad grodziskim muralem 500-lecia. Czegoś takiego jeszcze u nas nie było! – zapowiadają urzędnicy.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Mi najbardziej podoba się nr 3. Świetnie się prezentuje i jest prosty w odbiorze. Szczególnie dla dzieci i osób nie znających historii Grodziska.

wojak33
23-03-2022 14:55

Benek z gitarą to był by hit

Roki
23-03-2022 17:35

ja bym obraz deweloperski namalował

Filip
23-03-2022 20:41

Chciałabym aby to mój odcisk dłoni znalazł się na obrazie :)

Ania
24-03-2022 08:53

Mural nr. 2 z podobizną burmistrza ODNOWICIELA w środku ...to byłby akcent ... wisienka na torcie Miasta Grodzisk Mazowiecki!!!!

Motyl
24-03-2022 15:31

Koniecznie! A na drugim planie Frustratów Grodziskich patrzących z dezaprobatą. Będzie hit! I szlaczek dookoła:)

Niedowiarek
24-03-2022 20:10

Dla mnie najlepszy mural nr 3. Zgadzam się z poprzednim komentarzem: czytelny,wyrazisty i ładny!

Urszula Drabek.
29-03-2022 11:27
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.