14 07 2015

Multikulturowy koncert w dworku szlacheckim

14.07.2015, godz.: 18:08
Multikulturowy koncert w dworku szlacheckim
fot. Archiwum

Sarangi, ney, daff, tombak, djembe, tabla, ngoni, balafon, er-hu – to tylko niektóre z egzotycznych instrumentów z różnych stron świata, które będzie można usłyszeć na koncercie orkiestry Marii Pomianowskiej. W dworku szlacheckim w Żabiej Woli polski folklor zmiesza się z międzykontynentalną muzyką etniczną w wykonaniu artystów z Polski, Iranu, Senegalu.

Koncert odbędzie się 28 lipca o godz. 18.30 w ramach imprezy Mazowsze w Koronie. Wybitna polska poliinstrumentalistka Maria Pomianowska z muzykami w międzykontynentalnym składzie (m.in. Mohammad Rasouli z Iranu i Amadou Fola Balde z Senegalu) zaprezentuje materiał z ostatniej płyty „Z Kolbergiem po Afryce i Azji.

Płyta znalazła się wśród finałowej jedenastki konkursu Folkowy Fonogram Roku 2014 na Festiwalu „Nowa Tradycja”. Jest owocem trzydziestoletnich muzycznych doświadczeń z podróży artystki, podczas których rodzime polskie pieśni, pieczołowicie zbierane przez Oskara Kolberga, mieszały się z orientalnymi dźwiękami Azji i egzotycznymi rytmami Afryki. Wielu znawców tematu uznało płytę za najlepszy album Marii Pomianowskiej.

Zaprezentowane podczas koncertu utwory noszą tytuły polskich pieśni ludowych, ale w części z nich wybrzmiewa również folklor innych krajów, m.in.: pieśń Yayoboy z Senegalu, Taksem Nahawand z Iranu, chińska pieśń Miàofă liánhuā guānshìyīn i izraelska modlitwa Szalom.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.