11 07 2015

Mrozu i Kombii w Grodzisku już dziś

11.07.2015, godz.: 08:11
Mrozu i Kombii w Grodzisku już dziś
fot. Mat. prasowe

To już dziś. Grodzisk stanie się jednym z przystanków „Lata z Radiem” – imprezy objazdowej organizowanej przez Polskie Radio, a dla grodziskiej publiczności wystąpią m.in. znany zespół pop-rockowy Kombii oraz piosenkarz Mrozu.

Audycja „Lato z Radiem” po raz pierwszy pojawiła się w eterze w 1971 r. Jej pomysłodawcą był Aleksander Tarnawski. Mimo iż program inauguracyjnej audycji był krótki, to zyskał olbrzymią popularność dzięki temu, że był „na żywo”. W owych czasach było to rzadkością. Od 1992 r. Polskie Radio w ramach „Lata z Radiem” organizuje trasy koncertowe w całej Polsce. Co roku impreza pojawia się w coraz to nowych miejscach.

11 lipca „Lato z Radiem” zawita do Grodziska. Scena zostanie rozstawiona na terenie Zakładu Gospodarki Komunalnej między ulicami Daleką a Sportową.Przed publicznością wystąpi kilka gwiazd polskiego showbiznesu. W programie imprezy znajdą się trzy koncerty. Zagrają Kombii, Red Lips oraz Mrozu. Oprócz nich wystąpi również znany iluzjonista Maciej Pol. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci. Początek imprezy o godz. 16.00.

Kombii to jeden z najpopularniejszych zespołów poprockowych w Polsce, a lider zespołu Grzegorz Skawiński uważany jest za jednego z najlepszych rodzimych gitarzystów. Grupa powstała w 2003 r. po rozpadzie zespołu O.N.A. z inicjatywy Skawińskiego i Waldemara Tkaczyka, częściowo jest kontynuacją znanej grupy z lat 80. Kombi. Jednak klawiszowiec i założyciel Kombi Sławomir Łosowski, nie został zaproszony do zespołu, a posiadał prawa do nazwy, grupa Skawińskiego występuje pod kosmetycznie zmienioną nazwą Kombii. Zespół ma na swoim koncie wiele przebojów jak „Nasze rendez vous”, „Black and white”, czy „Pokolenie”.

Mrozu (Łukasz Mróz) to piosenkarz, którego utwory pochodzą z pogranicza popu i R&B. W 2009 r. wydał debiutancki album „Miliony monet”, która odniosła duży sukces. Od tamtej pory nagrał jeszcze dwie płyty – „Vabank” oraz „Rollercoaster”. Jego największe przeboje to „Miliony monet”, „Jak nie my to kto” i „Rollercoaster”.

Red Lips to zespół rockowy, który powstał w 2010 r. Sporą popularność zdobył dzięki udziałowi w I edycji polsatowskiego talent show w „Must be the music”, w którym dotarł do półfinału. W 2013 r. muzycy wydali najpierwpierwsze single „To co nam było” oraz „Czarne i białe”, a następnie debiutancki album „To co nam było”. W ubiegłym roku grupa była nominowana do nagrody Zespół Roku w konkursie Eska Music Awards.

Maciej Pol to jeden z najlepszych polskich iluzjonistów. Jest laureatem wielu międzynarodowych festiwali sztuki iluzji. Daje występy na całym świecie. W 1994 r. jako pierwszy w Polsce na oświetlonej scenie wykonał iluzję zniknięcia samochodu. W 1997 r. jako gwiazda został zaproszony na największy Bal Magii w Wiedniu. Pol był już gwiazdą „Lata z Radiem” – „czarował” widzów w 2006 r. Jego występy obejrzało wówczas około miliona Polaków.

💬︎ 2

Dodaj Komentarz

2 odpowiedzi na “Mrozu i Kombii w Grodzisku już dziś”

  1. Hans52 pisze:

    Kurcze spoko impreza. Będzie Kombii, będę i ja :)

  2. tomcio paluch pisze:

    gra i trąbi zespół kombi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.