jacuzzi ogrodowe

12

05 2024

Może za rok...

Siatkarze Sparty Grodzisk Mazowiecki przegrali dwa pierwsze spotkania w turnieju finałowym o awans do Tauron 1. ligi i stracili szansę na promocję do wyższej klasy rozgrywkowej.

Turniej finałowy jest rozgrywany w Toruniu. Pierwszego dnia (10 maja) gospodarze – CUK Anioły Toruń – podejmowali grodziską Spartę i było to spotkanie godne jego rangi. Pojedynek był bardzo wyrównany, a drużyny za zmianę wygrywały poszczególne sety: pierwszego wygrały Anioły, drugiego Sparta, trzeciego znów Anioły, a w czwartym ponownie był remis. O wszystkim więc decydował piąty set, ale w nim dominowali gospodarze, którzy wygrali do 8.

Inauguracja turnieju była więc dla Sparty nieudana. Ale do rozegrania pozostały jeszcze dwa mecze więc ten wynik nie oznaczał, że szans na awans już nie ma. Jednak wczorajszy mecz Sparta z CM Soleus KS Rudzieniec musiała już wygrać. Rywale byli na fali po zwycięstwie w pierwszym meczu z Avią Solar Sędziszów Małopolski. Ale pierwszego seta wygrali siatkarze z Grodziska. W drugim do 24. wygrał Soleus i kolejne dwa również należały dla klubu z Małopolski. To oznaczało koniec marzeń Sparty o awansie, po dwóch kolejkach turnieju było już jasne, że w przyszłym sezonie w Tauron 1. Lidze zagrają CUK Anioły Toruń i CM Soleus KS Rudzieniec.

Sparcie został dziś do rozegrania ostatni mecz w tym turnieju. O godz. 13.00 zagrają z Avią Solar Sędziszów Małopolski.

UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki - CUK Anioły Toruń 2:3 (18:25, 25:21, 28:30, 25:21, 8:15)
UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki - CM SOLEUS Klub Sportowy Rudziniec 1:3 (25:23, 24:26, 17:25, 12:25)