reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

27

10 2020

Morawiecki: Tarcza Branżowa dla firm, które ucierpiały na obostrzeniach


Grodzisk News


Morawiecki: Tarcza Branżowa dla firm, które ucierpiały na obostrzeniach - Grodzisk News


Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział dziś wprowadzenie pomocy finansowej dla branż, które najbardziej ucierpiały w związku nowymi obostrzeniami od 24 października. Będą to m.in. zwolnienie ze składek ZUS i postojowe.


Znajdujemy się w decydującym momencie walki z epidemią koronawirusa. Wprowadziliśmy szereg obostrzeń, które obowiązują od ostatniego weekendu. Idziemy wąską ścieżką pomiędzy niekontrolowanym wybuchem epidemii, a zablokowaniem gospodarki ? rozpoczął konferencję szef Rady Ministrów. Droga pośrodku jest kluczem do szybkiego odbicia gospodarki. Wirus nie pozostawia nam dużego pola manewru dlatego wszystkie przedsiębiorstwa, które zostaną dotknięte koronawirusem, chcemy, żeby zostały objęte naszym programem wsparcia. Wsparcie mają otrzymać firmy z branży gastronomicznej, rozrywkowej, zdrowia fizycznego oraz sprzedaży detalicznej. ? Po pierwsze dla branż gastronomii, rozrywki, zdrowia fizycznego i sprzedaży detalicznej - w listopadzie zwolnienie ze składek ZUS za listopad, wdrażamy postojowe z budżetu państwa do utrzymania zatrudnienia w tych branżach ? dodał Morawiecki. ? Życzyłbym wszystkim, żebyśmy pod koniec listopada mogli dopuścić funkcjonowanie tych przedsiębiorstw zgodnie z modelami biznesowymi, ale jeśli będzie niezbędne utrzymanie tych obostrzeń to wsparcie utrzymamy też na kolejne miesiące ? podkreślił. Wartość wsparcia w ramach tzw. Tarczy Branżowej ma wynieść ponad 1,8 mld zł. ? A według niektórych szacunków może to być ponad 2 mld. Dzisiaj widzimy, że musimy znaleźć sposób funkcjonowania branż w sytuacji ograniczenia funkcjonowania biznesu ? mówił szef rządu. Minister finansów Tadeusz Kościński mówił, że zwiększony zostanie deficyt budżetowy na przyszły rok. ? Potrzebna jest chirurgiczna precyzja, żeby pomoc trafiała dokładnie tam, gdzie jest potrzebna. Zwróciliśmy się w sierpniu o nowelizację budżetu na ten rok, co pozwoli nam na zbudowanie odpowiedniej poduszki finansowej Będziemy mieli najłpytszą recesję i dynamika wzrostu w 2021 i 2022 będzie najszybsza w całej UE. Bez oferowanej pomocy polska byłaby w długoletniej stagnacji ? powiedział.


reklama Grodzisk mazowiecki


Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis

📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.