TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

19

01 2022

Modernizacja ulic w centrum Grodziska za 2,5 mln zł?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Modernizacja ulic w centrum Grodziska za 2,5 mln zł? - Grodzisk News


Urzędnicy z grodziskiego magistratu otworzyli oferty na modernizację ulic Kilińskiego, Kościuszki, Kierlańczyków, Krupińskiego znajdujących w centrum miasta. Wszystko wskazuje na to, że uda się wyłonić wykonawcę za pierwszym podejściem.


Do przetargu stanęły trzy firmy. Najkorzystniejsza finansowo, złożona przez stołeczną firmę INSTAL-NIKA opiewa na 2,48 mln zł. Druga pod tym względem była propozycja firmy MABAU z Baniochy – 2,56 mln zł. Najwyższą kwotę złożyła stołeczna Planeta, która zażyczyła sobie ponad 3,13 mln zł. Miasto na sfinansowanie zamówienia zabezpieczyło niecałe 2,58 mln zł, co oznacza, że dwie oferty mieszczą się w zakładanym budżecie i prawdopodobnie przetarg zostanie rozstrzygnięty.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy. Zakres zamówienia jest duży dlatego też został podzielony na cztery części. Pierwsze zadanie obejmuje remont nawierzchni jezdni ulic Kościuszki, Kilińskiego, Krupińskiego na odc. od skrzyżowania z ul. Kilińskiego do ul. Kościuszki oraz remont ul. Kierlańczyków na odc. od skrzyżowania z ul. Kilińskiego do ul. Kościuszki w Grodzisku Mazowieckim. W ramach zamówienia przewiduje się lokalne pełne wymiany konstrukcji jezdni. Druga część zamówienia dotyczy budowy kanalizacji deszczowej w ul. Kościuszki i obejmuje odcinek od ul. Krupińskiego do ulicy Spółdzielczej. Ma to znacznie poprawić odprowadzanie deszczówki z powierzchni ulicy oraz z terenów posesji zlokalizowanych przy ulicy.

Kolejna część to budowa parkingu na 16 aut na przy ul. Kilińskiego (projekt parkingu na zdjęciu głównym). Ma on powstać w miejsce istniejącego nieurządzonego parkingu przy skrzyżowaniu z ul. 3 Maja, natomiast ostatnia cześć przetargu dotyczy poprawy bezpieczeństwa na ul. Kościuszki w rejonie skrzyżowania z ul. Spółdzielczą. Na przejściu dla pieszych przy Urzędzie Miejskim w Grodzisku ma powstać sygnalizacja świetlna.

Kiedy możemy spodziewać się realizacji zadania? Ma ona być gotowa do 15 lipca 2022 r.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Po co sygnalizacja świetlna??!!

Iwan
19-01-2022 15:59

Po to, żeby piesi bezpieczniej mogli przejść przez jezdnię. Nie wierzę, że nie wiesz po co.

;)
19-01-2022 18:55

SYGNALIZACJA ŚWIETLNA BĘDZIE TYLKO NA PRZEJŚCIU WIZA WI URZĘDU MIEJSKIEGO. GDZIE PARĘ METRÓW DALEJ TEŻ JEST SYGNALIZACJA ŚWIETLNA.
MORZE WŁODARZE MIASTA BY POMYŚLELI O ZROBIENIU SYGNALIZACJI ŚWIETLNEJ NA ULICY OKULICKIEGO- ARMII KRAJOWEJ PRZY PRZEJŚCIU BO TAM JEST HORROR Z PRZEJŚCIEM TA ULICĄ SAMOCHODY PĘDZĄ NIE ZATRZYMUJĄ SIĘ PRZY WYZNACZONYM PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH TYLKO WYMUSZAJĄ PRZEJAZD A CZŁOWIEK MOŻE STAĆ TAM SOBIE I STAĆ ALBO RYZYKOWAĆ PRZEJŚCIE NA DRUGĄ STRONĘ ULICY.

MIESZKANKA
19-01-2022 20:38

Kiedy wreszcie Kierlańczyków zostanie przebita do Okulickiego?

Ferdek
19-01-2022 20:02

Naprawdę nie ma ważniejszych inwestycji w gminie??? Tylko poprawki z dobrego na jeszcze lepsze???

adamo
20-01-2022 15:08

Czy naprawdę nie ma innych ważniejszych inwestycji i bardziej celowych?! Zwłaszcza sygnalizacja świetlna przy Urzędzie to chybiony pomysł. Obok jest takie przejscie na światłach.

Gość
23-01-2022 09:55
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.