03 07 2020

Modernizacja ul. Herberta na finiszu

03.07.2020, godz.: 17:07
Modernizacja ul. Herberta na finiszu
fot. milanowek.pl

Kosztem prawie 3,4 mln zł ul. Herberta w Milanówku przechodzi, a w zasadzie przeszła już modernizację. Prace są na ukończeniu, toteż droga wkrótce powinna być do dyspozycji kierowców.

Inwestycja mogła zostać przeprowadzona dzięki dotacji z Państwowego Funduszu Celowego, która opiewa na ponad 2,2 mln zł. Przypomnijmy, co dokładnie obejmuje inwestycja. Wzdłuż ulicy zostanie wybudowany dwustronny chodnik o zmiennej szerokości w granicach 1,25 m – 3,00 m. Skrzyżowania z drogami poprzecznymi zaprojektowano jako wyniesione. Powierzchnia podwyższona jest o 10 cm, a długość rampy najazdowej wynosi 1 m.

Pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Piłsudskiego i ul. Krótką zaprojektowano skośne miejsca parkingowe o wymiarach 5,7m x 2,5m. Szerokości zjazdów dostosowane zostały do szerokości bram, a w miejscach połączenia z jezdnią zastosowano skosy 1:1 na długości 1 m.

Krawędzie jezdni ograniczono krawężnikami drogowymi betonowymi, obniżonymi w miejscach występowania zjazdów na posesje, krawędzie chodnika obrzeżami betonowymi, a zjazdów wtopionymi opornikami betonowymi. Spadki jezdni i elementów wokół niej dostosowano tak, by deszczówka spływała z drogi.

Z przetargu dowiadujemy się jednocześnie, że inwestycja będzie podzielona na etapy. Pierwszą fazę inwestycji na odcinku od Piłsudskiego do Krótkiej wykonawca ma przeprowadzić w całości i otworzyć dla mieszkańców Milanówka. – Pozostałe etapy należy wykonywać od wcześniej zakończonego etapu w kierunku ulicy Warszawskiej. Wykonawca ustali z zamawiającym kolejne etapy i terminy ich oddawania do użytkowania w postaci harmonogramu – czytamy dalej w specyfikacji.

– Prace na Herberta rzeczywiście mają się ku końcowi. Inaczej wygląda sprawa z ul. Kochanowskiego. Tu inwestycję przyhamował najpierw koronawirus, a ostatnio nawałnice, które spowodowały podtopienie ternu budowy. Ale wyjdziemy z tego – mówi Piotr Iwicki, sekretarz Milanówka.

💬︎ 2

Dodaj Komentarz

2 odpowiedzi na “Modernizacja ul. Herberta na finiszu”

  1. anna pisze:

    a skrzyźowanie z Grudowską straszy dziurą od miesiąca….

  2. Remont ulicy Herberta pisze:

    Pod jakim kątem są miejsca parkingowe , prostopadle do jezdni jest 3,5mm a kąt aby pojazd zamieścił się na parkingu przy 5,7m to 27stopnia a więc prawie równoległe do jezdni ,ale cudo . W informacji podano ,że chodniki mają szerokość od 1,25m do3m , jakoś tego nie widać przy miejscach parkingowych .Chodnika wcale niema a jest on właśnie tam najważniejszy dla wysiadających dzieci . Zero bezpieczeństwa , brawo . Całość pogrąża zrywanie dopiero co położonych chodników aby posadowić słupy energetyczne,to jest możliwe tylko w Polsce Co będą dźwigać te potężne słupy, może linie 1500V , takie napięcie otrzeźwiło by umysły odpowiedziałnych władz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.