reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

20

07 2022

Modernizacja grodziskiej hali za 1,2 mln zł


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.plModernizacja grodziskiej hali za 1,2 mln zł - Grodzisk News


Jest wykonawca modernizacji hali sportowej znajdującej się przy ul. Westfala w Grodzisku. Inwestycja będzie kosztowała miasto 1,2 mln zł.


Powiedzenie „Do trzech razy sztuka” ponownie się sprawdziło. Tym razem w przypadku przetargu na modernizację hali sportowej przy ul. Westfala. Pierwszy przetarg ogłoszony jeszcze w połowie 2021 r. został unieważniony ze względu na zbyt wysoką ofertę jedynej firmy, która w nim wystartowała. W kwietniu tego roku unieważniono drugi – tym razem zbyt wysokie oferty złożyły dwie firmy, które stanęły do przetargu. W czerwcu ruszył trzeci przetarg, a w ostatnich dniach podjęto decyzję o wyborze jednej z ofert. Spłynęły dwie propozycje, obie bardzo zbliżone – jedna opiewała na 1 195 929 zł, a druga na 1 197 872 zł. Miasto zamierzało przeznaczyć na ten cel 1,1 mln zł, co oznacza, że propozycje te były o niecałe 100 tys. zł wyższe niż zakładano. Zdecydowano się na tę tańszą propozycję złożoną przez firmę TOP SPORT z Bielska Białej.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy. W zakres zamówienia wchodzi m.in. demontaż starej posadzki, skucie warstw betonu podkładowego, wykonanie warstwy wyrównawczej z chudego betonu w hali sportowej i izolacji termicznej posadzki w części hali sportowej, wykonanie płyty betonowej pod podłogę podniesioną, wykonanie systemowej podłogi sportowej, wykonanie dylatacji i warstwy wyrównawczej posadzki betonowej pod wykładzinę.

Następnie w ramach zadania wykonawca ma zająć się montażem wykładziny na wykonaną warstwę wyrównawczą, a także montażem trybun, tulei i bramek do piłki ręcznej, montaż tulei i słupków do piłki siatkowej. Górna warstwa nawierzchni ma być wykonana z kalandrowanego (sprasowanego pod ciśnieniem i temperaturą) winylu, natomiast dolna warstwa z pianki PCV o dwóch bardzo dużych gęstościach. Wykładzina ma posiadać m.in. certyfikaty IHF (Międzynarodowy Związek Piłki Ręcznej), FIVB (Międzynarodowa Federacja Siatkówki) oraz FIBA (Międzynarodowy Związek Piłki Koszykowej).

W ramach zadania ma być także modernizacja trybun w hali oraz posadzki w tzw. sali niebieskiej.

Termin realizacji zamówienia wyznaczono na 98 dni od daty podpisania umowy z wykonawcą.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.