TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

24

03 2023

Modernizacja drogi powiatowej za 15 mln zł?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayModernizacja drogi powiatowej za 15 mln zł? - Grodzisk News


Cztery firmy są chętne do przebudowy 2,5-kilometrowego odcinka drogi powiatowej przebiegającej przez Budy Grzybek, Czarny Las i Makówkę.


Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku Mazowieckim otworzył dziś oferty na to zadanie. Swoje propozycje złożyły cztery firmy. Najkorzystniejsza finansowo oferta opiewa na niewiele ponad 15 mln zł, a następna w kolejności na ponad 15,2 mln zł. Pozostałe oferty są znacznie wyższe: blisko 16,9 mln zł oraz prawie 18,7 mln zł. Biorąc pod uwagę, że powiat grodziski zamierzał na to zadanie przeznaczyć 15,16 mln zł, to dwie najkorzystniejsze oferty mogą być brane pod uwagę. Jest więc duża szansa na wyłonienie wykonawcy już za pierwszym podejściem.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy. Przetarg zakłada rozbudowę drogi 1515W na odcinku około 2380 metrów – początek 120 metrów od skrzyżowania z ul. Stryjeńskiej w Budach Grzybku do granicy powiatu grodziskiego z powiatem żyrardowskim w Makówce. W zakres prac wchodzi m.in. ułożenie nowej nawierzchni jezdni o szerokości 6 metrów z mieszanki mastyksowo-grysowej, budowa ścieżki pieszo-rowerowej o szerokości trzech metrów o nawierzchni z betonu asfaltowego. Pobocza mają mieć metr szerokości z każdej strony i być utwardzone kruszywem.

Termin realizacji zamówienia wyznaczono na sześć miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą, czyli jest szansa zamknąć inwestycję w III kwartale tego roku.

Modernizacja drogi powiatowej za 15 mln zł? - Grodzisk Newsfoto: PZD GM


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.