reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

24

03 2023

Modernizacja drogi powiatowej za 15 mln zł?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayModernizacja drogi powiatowej za 15 mln zł? - Grodzisk News


Cztery firmy są chętne do przebudowy 2,5-kilometrowego odcinka drogi powiatowej przebiegającej przez Budy Grzybek, Czarny Las i Makówkę.


Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku Mazowieckim otworzył dziś oferty na to zadanie. Swoje propozycje złożyły cztery firmy. Najkorzystniejsza finansowo oferta opiewa na niewiele ponad 15 mln zł, a następna w kolejności na ponad 15,2 mln zł. Pozostałe oferty są znacznie wyższe: blisko 16,9 mln zł oraz prawie 18,7 mln zł. Biorąc pod uwagę, że powiat grodziski zamierzał na to zadanie przeznaczyć 15,16 mln zł, to dwie najkorzystniejsze oferty mogą być brane pod uwagę. Jest więc duża szansa na wyłonienie wykonawcy już za pierwszym podejściem.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy. Przetarg zakłada rozbudowę drogi 1515W na odcinku około 2380 metrów – początek 120 metrów od skrzyżowania z ul. Stryjeńskiej w Budach Grzybku do granicy powiatu grodziskiego z powiatem żyrardowskim w Makówce. W zakres prac wchodzi m.in. ułożenie nowej nawierzchni jezdni o szerokości 6 metrów z mieszanki mastyksowo-grysowej, budowa ścieżki pieszo-rowerowej o szerokości trzech metrów o nawierzchni z betonu asfaltowego. Pobocza mają mieć metr szerokości z każdej strony i być utwardzone kruszywem.

Termin realizacji zamówienia wyznaczono na sześć miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą, czyli jest szansa zamknąć inwestycję w III kwartale tego roku.

Modernizacja drogi powiatowej za 15 mln zł? - Grodzisk Newsfoto: PZD GM


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

6386zł za metr bieżący drogi. Zakładając że ma 10 m szerokości wychodzi 638zł za m2.

Noname
25-03-2023 15:53
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.