reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

03

06 2024

Modernizacja boiska przy szkole na Zondka zbyt droga?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.pl1 - Grodzisk News


Nie brakuje firm chętnych do przeprowadzenia modernizacji boiska przy  Szkole Podstawowej nr 5 na ul. Zondka w Grodzisku. Przeszkodą w wyłonieniu wykonawcy mogą okazać się ceny, jakie proponują oferenci.


W przetargu pojawiło się bowiem siedem ofert, z których najniższa opiewa na 407 tysięcy złotych, najwyższa zaś wynosi ponad 640 tysięcy. Tymczasem grodzisk zabezpieczył na remont boiska 274 tys. zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Powstaje więc pytanie: czy i ile ewentualnie gmina jest w stanie dołożyć do pierwotnego budżetu inwestycji. Więcej dowiemy się po zakończeniu formalno-merytorycznej oceny złożonych ofert.

Tymczasem przypomnijmy, co wchodzi w zakres zadania.

Teren boiska znajduje się przy wschodniej stronie szkoły. Od wschodniej i południowej strony zlokalizowane są za ogrodzeniem ulice, zaś od zachodniej jest szkoła. Teren opracowania jest stosunkowo równy i ogrodzony. Obecnie na terenie znajduje się boisko sportowe o nawierzchni ze sztucznej trawy. Nawierzchnia jest wyeksploatowana.

W ramach przetargu zaplanowano remont istniejącej nawierzchni z trawy syntetycznej oraz odnowienie stałych elementów jak bramki, kosze do gry.

Istniejące boisko wielofunkcyjne o powierzchni 44 x 22m jest w złym stanie zachowania. Posiada ubytki w nawierzchni, występują oznaki zużycia. Największe ubytki widocznie są w środkowej części. Zadanie nie przewiduje się wymiany elementów stałych., tj. słupy metalowe, czy bramki. Przewidziana jest ich renowacja poprzez wypiaskowanie i odmalowanie. Chodzi też o montaż słupów do gry w siatkówkę wraz z osprzętem.

Inwestycja ma być zakończona w ciągu 70 dni od daty podpisania umowy.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.