24 01 2019

„Moda na recykling” w Grodzisku

24.01.2019, godz.: 07:58
„Moda na recykling” w Grodzisku
Fot. grodzisk.pl

Grodzisk odwiedziła Ekipa Europejskiej Platformy Recyklingu, która zorganizowała warsztaty mody recyklingowej. To wyjątkowe wydarzenie obyło się we wtorek w Mediatece.

Podczas warsztatów dzieci i młodzież z Grodziska pod okiem projektantki Anny Kubisz przygotowały stylizacje przy wykorzystaniu materiałów pozyskanych z elektrośmieci. Dostarczył je partner wydarzenia, firma Terra Recycling. Stworzone przez młodych grodziszczan stylizacje zostaną zaprezentowane we wrześniu podczas pokazu mody, który odbędzie się w Warszawie. W projekcie obok naszego miasta udział wzięło także pięć innych polskich gmin.

Jaki był cel „Mody na recykling”? – Przede wszystkim edukacja w zakresie właściwego postępowania ze zużytymi bateriami i akumulatorami oraz zużytym sprzętem elektrycznym, elektronicznym i opakowaniami. Słowem, wiedza o tym, że elektrośmieciom można nadać „drugie życie” – informują urzędnicy z grodziskiego magistratu.

Warsztaty zostały sfilmowane i będzie je można zobaczyć na kanale ERPTV na Youtube.

 

Fot. grodzisk.pl

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.