25 10 2019

Młoda grodziszczanka jedzie na igrzyska

25.10.2019, godz.: 09:55
Młoda grodziszczanka jedzie na igrzyska
fot. grodzisk.pl

Utalentowana grodziska łyżwiarka szybka Maria Dobosz znakomicie się rozwija. Mieszkanka naszego miasta zakwalifikowała się na Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie w Lozannie w 2020 roku. Będzie reprezentować już nie tylko barwy klubowe, lecz przede wszystkim reprezentacji Polski.

– Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie to elitarne wydarzenie sportowe dla młodych ludzi z całego świata. III Zimowe Igrzyska Olimpijskie Młodzieży odbędą się w Lozannie w Szwajcarii w dniach 9.01.-22.01.2020 r. Uczestnicy będą rywalizowali w kilkudziesięciu konkurencjach w 16 dyscyplinach sportowych, między innymi w short tracku. Marysia , podczas odbywających się we włoskim Bormio, międzynarodowych zawodów Alta Valtellina Trophy, zakwalifikowała się do WYOG 2020 i pojedzie,wraz z innymi zawodnikami, reprezentować tam Polskę, Grodzisk Mazowiecki, Spartę – czytamy w komunikacie.

Warto dodać, że Maria Dobosz ma na koncie również wiele sukcesów na długim torze: medale mistrzostw Polski, oraz występy w mekce łyżwiarstwa szybkiego – na torze w holenderskim Heerenveen w zawodach uznawanych za nieoficjalne mistrzostwa świata dzieci.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata