07 04 2020

Minister Emilewicz o scenariuszach „odmrażania” gospodarki

07.04.2020, godz.: 15:56
Minister Emilewicz o scenariuszach „odmrażania” gospodarki
fot. Adam Guz/KPRM

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz na dzisiejszej konferencji prasowej wyjawiła, iż rząd opracowuje różne scenariusze i strategie „odmrażania” polskiej gospodarki. Pytanie: kiedy to nastąpi?

– Dzisiaj państwa, które zamknęły swoje gospodarki w walce z epidemią koronawirusa opracowują scenariusze odmrażania gospodarek. My w tej mierze przyglądamy się poczynaniom krajów, które najskuteczniej poradziły sobie z epidemią, m.in. państwom azjatyckim – mówiła na konferencji Jadwiga Emilewicz.

Minister rozwoju nie odpowiedziała jednoznacznie, czy owo odmrażanie polskiej gospodarki będzie stopniowe i czy któreś sektory będą miały ewentualne pierwszeństwo przed innymi. – Jesteśmy w środku walki z epidemią i na tym musimy koncentrować siły jako społeczeństwo. Tak jak mówię, opracowujemy różne warianty strategii otwierania naszej gospodarki, ale będzie to zależało od sytuacji i rekomendacji ministra zdrowia – podkreśliła Jadwiga Emilewicz.

Konferencja w głównej mierze poświęcona była omówieniu pierwszych dni funkcjonowania tzw. Tarczy antykryzysowej i rozwiązań, o które zostanie wzbogacona. W zaktualizowanej wersji m.in. z trzymiesięcznego zwolnienia ze składek ZUS będą mogli skorzystać przedsiębiorcy zatrudniający do 49 pracowników, a nie tylko do 9, jak było dotychczas.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata