07 12 2018

Minister: Będzie trzeci pas na A2, zlikwidujemy bramki w Brwinowie

07.12.2018, godz.: 08:01
Minister: Będzie trzeci pas na A2, zlikwidujemy bramki w Brwinowie
Fot. gddkia.gov.pl

Na czwartkowej konferencji prasowej minister infrastruktury poinformował, że podpisał program inwestycyjny na budowę trzeciego pasa na autostradzie A2. Ponadto zapowiedział likwidację bramek w Brwinowie.

Wczoraj w Obwodzie Utrzymania Autostrada A2 w Pruszkowie odbyła się konferencja prasowa zatytułowana „Praca dla Polski” z udziałem ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka. Podczas swojego wystąpienia minister oznajmił, że podpisał dokumenty mające prowadzić do rozbudowy A2. – Dzisiaj podpisałem program inwestycyjny dla budowy trzeciego pasa na autostradzie A2 między Łodzią a Warszawą – powiedział minister Adamczyk. Ma to oczywiście związek z planowaną budową Centralnego Portu Komunikacyjnego i spodziewanym zwiększeniu natężenia ruchu.

Zaznaczył również, że będą prowadzone jeszcze analizy eksperckie i to one dadzą odpowiedź ile tych pasów faktycznie powinno być, bo może się okazać, że po trzy pasy w każdą stronę to za mało i być może będzie konieczna większa rozbudowa.

Na tę chwilę inwestycja ma wyglądać tak, że na odcinku od węzła Łódź Północ do węzła Pruszków dobudowany zostanie trzeci pas ruchu, a od Pruszkowa do Konotopy – czwartego. Dobudowa ma być realizowana po wewnętrznych stronach obu jezdni wykorzystując szeroki pas oddzielający obecnie jezdnie, stanowiący właśnie rezerwę pod rozbudowę.

Minister przekazał też jeszcze jedną ważną rzecz dla kierowców. Chodzi o bramki w Brwinowie gdzie bardzo często dochodzi do kolizji i wypadków. – To miejsce będzie wreszcie bezpieczne dla użytkowników autostrady A2 – powiedział minister.

Prace przygotowawcze mają się rozpocząć niezwłocznie i trwać maksymalnie do 2021 r., a icj szacowany koszt to 7 mln zł. Budowa natomiast powinna potrwać nawet do trzech lat z uwagi na fakt, iż prace powinny być prowadzone bez zamykania odcinka dla ruchu. Łączny koszt rozbudowy A2 o jeden pas ruchu to koszt około 600 mln zł. Ostateczny czas, który będzie niezbędny na realizację zadania zostanie ustalony po przeprowadzeniu prac przygotowawczych.

 

💬︎ 2

Dodaj Komentarz

2 odpowiedzi na “Minister: Będzie trzeci pas na A2, zlikwidujemy bramki w Brwinowie”

  1. slyer pisze:

    Wreszcie KTOŚ pomyślał! Przecież 3 pasy ruchu na tym odcinku to mus, widzi to każdy, kto korzysta z połączenia A2 Łódź-W-wa. BRAWO i czekamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.