25

06 2017

Minimalna porażka w Sulejówku

Minimalna porażka w Sulejówku - Grodzisk News

Po dramatycznym i niezwykle wyrównanym meczu Pogoń Grodzisk przegrała na wyjeździe z Victorią Sulejówek 1:2, ale szanse na awans wciąż są spore.

To spotkanie przyciągnęło na trybuny w Sulejówku komplet publiczności. Wśród nich można było zauważyć wiele znanych osobistości ze świata piłki. Wcale to nie dziwi, wszak stawka tego meczu była ogromna. Wygrany dwumeczu bierze wszystko czyli awans do III ligi, przegrany zostaje z pustymi rękoma i wizją ponownej walki w przyszłym sezonie W IV lidze.

Ci co myśleli, że będzie to kunktatorskie spotkanie, w którym żadna ze stron nie będzie chciała się odkryć mocno się pomylili. Od początku mecz był prowadzony w szybkim tempie. Już w 6. minucie gospodarze jako pierwsi strzelili gola. Jego strzelcem został Samuelson Odunka. Radość Victorii nie trwała jednak długo, bo cztery minuty później było 1:1. Na listę strzelców wpisał się Michał Strzałkowski. Chwilę później gospodarze znów wychodza na prowadzenie za sprawą Wiktora Lacha, po asyście byłego zawodnika Pogoni, Sebastiana Czapy. W kolejnych minutach gospodarze cofnęli się na własną połowę, skupiając się na grze z kontrataku. Pogoń cierpliwie tworzyła swoje akcje choć nie było jej łatwo. Victoria grała twardo, zdecydowanie i w każdej chwili mogła ponownie zaskoczyć. Klarownych sytuacji do zdobycia gola żadna ze stron sobie już nie stworzyła. Do przerwy zatem przegrywaliśmy 1:2.

W drugiej połowie stroną przeważającą była Pogoń. To piłkarze Krzysztofa Chrobaka próbowali zdobyć gola. Niestety, czasem brakowało ostatniego podania, czasem szczęścia, a czasem precyzji. W drużynie gospodarzy co i rusz atakował wściekle Odunka, który stwarzał największe zagrożenie. Jednak jego kolegom wynik na tablicy świetlnej w zupełności odpowiadał, bo nie kwapili się do śmielszych ataków. Pomimo prób doprowadzenia do remisu mecz kończy się minimalną porażką Pogoni.

Pomimo przegranej kibice w Grodzisku są pełni optymizmu przed rewanżem. Wiedzą doskonale, że  Pogoń u siebie jest niezwykle groźna i skuteczna. Rewanż już w najbliższą środę w Grodzisku o godz. 18.00. Nie może Was zabraknąć!

Victoria Sulejówek ? Pogoń Grodzisk 2:1 (2:1)
Bramki: Odunka, Lach ? Strzałkowski
Widzów: 900

Skład Victorii: Bartosz Bobrowski, Sebastian Czapa (53' Bartłomiej Szulim), Rafał Dębski (20' Gerard Boruń), Rafał Goluch, Wojciech Gorczyca, Norbert Jędrzejczyk, Wiktor Lach, Mateusz Łysik, Samuelson Odunka, Sebastian Pindor (77' Jan Dźwigała), Julian Świątek (73' Krzysztof Banaszek)

Skład Pogoni: Jan Balawejder, Paweł Czarnecki, Andrzej Krajewski, Michał Żółtowski, Sebastian Małkowski, Kuba Kołaczek (76' Sebastian Szymerski), George Enow, Maciek Wilanowski, Damian Jaroń, Kamil Kamiński (67' Łukasz Sierociński), Michał Strzałkowski (81' Maciej Pietraszek)

28 czerwca w środę o 18:00 wszyscy na Mokronoskich 4!