13 02 2020

Minicasco – gdzie kupić polisę i czy warto?

13.02.2020, godz.: 17:05
Minicasco – gdzie kupić polisę i czy warto?

Ubezpieczenie OC, chociaż jest niezbędne, nie zapewnia wystarczającej ochrony w razie nieoczekiwanych zdarzeń na drodze. Tymczasem niewielu kierowców decyduje się na wykupienie AC – m.in. z powodu zbyt wysokiej składki. Można jednak pójść na kompromis, wybierając minicasco. Sprawdź, gdzie opłaca się je wykupić.

Kierowcy muszą mieć świadomość, że w ramach ubezpieczenia OC tylko poszkodowany kierowca otrzyma świadczenie od ubezpieczyciela. Gdy zostanie uszkodzony samochód sprawcy, wówczas musi on z własnych środków pokryć koszty naprawy. Zupełnie inaczej byłoby, gdyby właściciel auta posiadał AC.

Minicasco – AC w okrojonej wersji?
Minicasco to polisa, która działa na podobnej zasadzie to standardowe AC. Oznacza to, że swoim zakresem obejmuje wybrane zdarzenia, za które – gdy do nich dojdzie – ubezpieczony otrzymuje finansową rekompensatę.
Chociaż oferta każdego ubezpieczyciela może być inna, minicasco najczęściej uwzględnia:
– kradzież pojazdu
– akty wandalizmu
– uszkodzenia na skutek działania czynników atmosferycznych.
Nie obejmuje natomiast szkód wyrządzonych na skutek zderzenia auta z innym samochodem, obiektem itp.

Gdzie kupić dobre mini AC?
Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ oferta ubezpieczeń zmienia się dość dynamicznie. Ponadto każdy kierowca ma inne potrzeby i oczekiwania, na podstawie których można wybrać konkretne rozwiązanie.

Jeśli zależy Ci na wyborze dobrego minicasco, skorzystaj z serwisu porównywarkowego, np. porownywarka-ubezpieczen.pl. Dzięki temu poznasz oferty poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych. Pozwoli to na przeanalizowanie opcji i wybór ubezpieczenia najlepiej wpisującego się w oczekiwania.

Porównując oferty, weź pod uwagę m.in. takie aspekty jak:
– zakres ochrony
– wyłączenia odpowiedzialności.

Czy warto kupić minicasco?
Ubezpieczenie minicasco jest dodatkowym kosztem, to fakt. Warto jednak go ponieść, jeśli zależy Ci na zapewnieniu większej ochrony. Mając mini AC możesz jeździć z mniejszym stresem – w razie nieoczekiwanego zdarzenia drogowego, to ubezpieczyciel przejmie na siebie finansową odpowiedzialność.

Pamiętaj, że wysokość składki wcale nie jest taka wysoka w obliczu kosztów, jakie czekają Cię np. w przypadku naprawy auta po zalaniu, gradobiciu itp. Dzięki ubezpieczeniu możesz też liczyć na wypłatę świadczenia w razie, gdyby doszło do kradzieży pojazdu. W ten sposób uzyskasz środki pozwalające na zakup kolejnego samochodu.

Dodaj Komentarz

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata