20

09 2022

Miłosz Redzimski z medalem Mistrzostw Europy U-21

Zawodnik Bogorii Grodzisk Mazowiecki Miłosz Redzimski zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy do lat 21 w tenisie stołowym w rumuńskiej miejscowości Kluż-Napoka.

Redzimski ma na swoim koncie już sporo sukcesów w turniejach młodzieżowych, ale nie tylko. W ciągu roku został wicemistrzem Świata kadetów czy wicemistrzem Europy juniorów w drużynie i mikście. Do tego w sierpniu w „dorosłych” mistrzostwach Starego Kontynentu doszedł do 1/16 finału gdzie lepszy od niego okazał się Szwed Mattias Falck, czyli m.in. wicemistrz świata z 2019 r. A warto wspomnieć, że Redzimski w tym miesiącu skończył dopiero 16 lat.

Teraz młody gracz z Grodziska Mazowieckiego zaliczył udany występ w kolejnym turnieju – Mistrzostwach Europy do lat 21 w Rumunii. Po wygraniu swojej grupy eliminacyjnej Redzimski odprawił po kolei: Antona Limonova ,Carlo Rossiego i Borgara Hauga. W tych trzech grach stracił on zaledwie jednego seta, a w półfinale czekał na niego kolejny wielki talent – Samuel Kulczycki.

Grający w lidze niemieckiej Kulczycki okazał się lepszy w grze o finał i pokonał Redzimskiego 4:1, co oznaczało dla zawodnika z Grodziska brązowy medal (nie było meczu o trzecie miejsce pomiędzy przegranymi półfinalistami). Kulczycki wygrał również finał z Mołdawianinem Vladislavem Ursu 4:2.

Redzimski i Kulczycki spotkają się niebawem, bowiem obaj pojadą na Drużynowe Mistrzostwa Świata do Chin, które rozpoczną się pod koniec września.