17

01 2023

Miłosz Redzimski w turnieju głównym w Katarze!

Zawodnik Bogorii Grodzisk Mazowiecki Miłosz Redzimski zakwalifikował się do głównego turnieju WTT Contender, który jest rozgrywany w stolicy Kataru – Ad-Dausze.

16-latek z Grodziska musiał okazać się lepszy aż od czterech rywali, aby móc rywalizować w głównej drabince turnieju rozgrywanego w Ad-Dausze. W pokonanym polu Polak zostawił Lukę Mladenovicia z Luksemburga (3:0), Alvaro Roblesa z Hiszpanii (3:0), a także jego wyższość musiał uznać Ho Kwan Kita z Hongkongu (3:1). Dziś na jego drodze do turnieju głównego stanęła ostatnia przeszkoda – Paragwajczyk Marcelo Aguirre.

Zawodnik z Ameryki Południowej mocno dał się we znaki naszemu graczowi. Dwa pierwsze sety wygrał do 8 i 12. Na szczęście Miłosz ma nerwy ze stali i od trzeciego seta zaczął odrabiać straty. Najpierw wygrał wyraźnie, bo do 5, a następnie do 11. O wszystkim decydował ostatni – piąty set. Tutaj charakter pokazał Redzimski, który mimo dobrej postawy rywala potrafił go pokonać do 7.

Rywalizacja w turnieju głównym WTT Contender rozpocznie się już jutro.