TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

01

07 2022

Milony na powiatowe inwestycje


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayMilony na powiatowe inwestycje - Grodzisk News


Powiat grodziski pozyskał wiele milionów złotych dotacji na realizację inwestycji. Dzięki dodatkowym funduszom zostanie zrealizowanych sporo ciekawych i potrzebnych zadań.


Jedną z tych ważnych inwestycji jest z pewnością wykonanie dodatkowej sali operacyjnej w ramach istniejącego Bloku Operacyjnego w Szpitalu Zachodnim w Grodzisku Mazowieckim. To zadanie pochłonie 2,8 mln zł, a dotacja pokryje blisko 2,4 mln zł. Dodatkowe środki będą pochodzić z Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowego Funduszu Polski Ład. Dzięki tej inwestycji zwiększy się dostępność do sal operacyjnych i powiększy liczbę planowanych zabiegów. Ponadto umożliwi to wydzielenie jednej sali dla pacjentów zakaźnych, wymagających natychmiastowej interwencji zabiegowej. Dodatkowo powiat będzie też modernizował w szpitalu przy ul. Dalekiej system instalacji gazów medycznych.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Bardzo duże dofinansowanie z Polskiego Ładu powiat otrzymał na rozbudowę ul. Słowika w Zarębach (gmina Żabia Wola). Modernizacja 1,5-kilometrowego fragmentu pochłonie około 5 mln zł, a dotacja pokryje 4,75 mln zł. Zadanie ma polegać na wykonaniu nowej nawierzchni jezdni, rowów melioracyjnych oraz zjazdów do posesji.

Inne zadanie, na które powiat otrzymał dofinansowanie to budowa kładki dla pieszych przez rzekę Rokitnicę, wzdłuż drogi powiatowej nr 1509 w rejonie istniejącego mostu w Chrzanowie Dużym. Całkowity koszt inwestycji to 600 tys. zł, a połowę pokryje dotacja.

Ponadto prowadzone są prace remontowe i modernizacyjne w budynkach zarządzanych przez powiat: przy ul. Kościuszki 30 i 32 w Grodzisku. Z kolei przy ul. Dalekiej 11A wybudowano oświetlony parking. Na wiatach parkingu powstanie instalacja fotowoltaiczna (dotacja z Programu Inwestycji Strategicznych). Panele pojawią się również w szkołach: Zespole Szkół nr 1 w Milanówku, Zespole Szkół nr 2 im. gen. Józefa Bema w Milanówku, Zespole Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim, Zespole Szkół Technicznych i Licealnych nr 2 w Grodzisku Mazowieckim oraz Centrum Kształcenia Praktycznego w Grodzisku Mazowieckim. Pierwsza z wymienionych przejdzie dodatkowo termomodernizację polegającą na ociepleniu ścian zewnętrznych i stropodachu oraz wymianie stolarki okiennej i drzwi zewnętrznych. Wartość zadania to 3 mln zł, a tylko 150 tys. zł nie będzie pochodziło z dotacji na ten cel.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Kiedy budowa zbiornika retencyjnego w Chlebni? Czekamy na tę inwestycję.

akra
02-07-2022 15:13
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.