TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

04

03 2022

Miliony na inwestycje w Szpitalu Zachodnim


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Miliony na inwestycje w Szpitalu Zachodnim - Grodzisk News


Na rok 2022 zaplanowano duże inwestycje w Szpitalu Zachodnim im. Św. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim. Są także wnioski o dotacje na kolejne zadania.


W ubiegłym roku powiat grodziski wsparł grodziską placówkę kwotą 1,6 mln zł. Pieniądze te pomogły zrealizować takie zadania jak m.in. modernizację pomieszczeń szpitalnych, zakup sprzętu medycznego i niemedycznego. Wśród zakupów znalazły się respiratory, stół zabiegowy z ruchomym blatem, łożko-fotele czy echokardiograf. Jednak rok bieżący będzie obfitował w znacznie droższe inwestycje.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Największą z nich jest oczywiście budowa całodobowego lądowiska dla potrzeb Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Obejmie budowę płyty lądowiska nad dachem budynku szpitala oraz zewnętrznego szybu windowego, nadbudowę dwóch klatek schodowych i częściową przebudowę istniejących budynków. Szpital w Grodzisku jest jednym z największych podmiotów leczniczych w zachodniej części województwa mazowieckiego. Jego oddział ratunkowy udziela świadczeń zdrowotnych dla pacjentów z pięciu powiatów. Inwestycja przyczyni się do zmniejszenia czasu transportu pacjentów w stanie zagrożenia życia, zwiększy dostępność Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w ciągu doby przez siedem dni w tygodniu, a także zwiększy liczbę dotychczasowych lądowań o co najmniej połowę.

Koszt tej inwestycji to 6,17 mln zł, ale ponad połowę tej kwoty pokryje dotacja z województwa mazowieckiego – na początku stycznia Urząd Marszałkowski Mazowsza przekazał 3,6 mln zł dofinansowania.

Budowa ma ruszyć w kwietniu 2022 r. i potrwać do końca listopada 2023 r.

Drugą kosztowną inwestycją zaplanowaną na ten rok jest modernizacja instalacji gazów medycznych. Jej celem jest dostosowanie systemu instalacji gazów medycznych do wymogów ustawy z dnia 20 maja 2021 roku o wyrobach medycznych oraz opracowanie projektu wielobranżowego i jego wykonanie. Jej szacunkowa wartość to 5 mln zł, ale 4 mln zł pokryje dotacja z Polskiego Ładu.

Poczyniono również starania o kolejną dotację z Polskiego Ładu, tym razem na wykonanie dodatkowej sali operacyjnej w ramach istniejącego bloku operacyjnego. Szacunkowy koszt to 2,8 mln zł. Przy takiej kwocie realizacji zadania, dotacja wyniosłaby niecałe 2,4 mln zł.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

A tymczasem pracownicy niemedyczni pracują za najniższą krajową.

ewa
04-03-2022 18:17

Oddział ginekologiczo-położniczy? Będzie w końcu? Kiedy?

Becia
04-03-2022 19:03

no raczej nie

Ula
04-03-2022 19:21

pokaż wszystkie komentarze (26)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.