TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

24

06 2022

Miliony na budowę strażnicy w Grodzisku i sali operacyjnej w Szpitalu Zachodnim


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Miliony na budowę strażnicy w Grodzisku i sali operacyjnej w Szpitalu Zachodnim - Grodzisk News


Milionowe dotacje na budowę strażnicy OSP w Grodzisku i wykonanie sali operacyjnej w Szpitalu Zachodnim; kompleksowa przebudowa ul. Błońskiej w gminie Baranów – to niektóre z inwestycji zakwalifikowanych do dofinansowania z samorządu Mazowsza.


W subregionie warszawskim zachodnim dofinansowanie w wysokości ponad 43 mln zł otrzyma 16 lokalnych inwestycji. – Wnioski spływają do nas praktycznie każdego dnia. Obszar zapotrzebowania jest bardzo duży, od modernizacji i budowy dróg lokalnych, po budowę i rozbudowę infrastruktury edukacyjnej, zdrowotnej czy wsparcie dla OSP. Dziś przyznaliśmy ponad 207 mln zł wsparcia na realizację aż 115 przedsięwzięć, co razem z poprzednimi edycjami programu daje niebagatelną kwotę ponad 830 mln zł – powiedział Adam Struzik, marszałek Mazowsza.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W naszym powiecie dofinansowania otrzymały trzy przedsięwzięcia. Najwięcej, bo ponad dwa i pół miliona złotych otrzyma Grodzisk na budowę strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim właśnie.

Okrągły milion trafi na konto Szpitala Zachodniego, które placówka przeznaczy na budowę dodatkowej sali operacyjnej na istniejącym bloku operacyjnym.

Wreszcie trzecie dofinansowane przedsięwzięcie dotyczy gminy Baranów, a konkretnie kompleksowej przebudowy ulicy Błońskiej, która biegnie przez Bronisławów i Bożą Wolę. Kwota dotacji na ten cel dla gminy wynosi 1,2 mln zł.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Wszystko fajnie a ul Rembeka nawet nie ma kto posprzątać,pełna butelek w rowie,mieszkańcy sami zbierają.Tlumy ludzi tędy chodzi w stronę rzeczki.Auta jeżdżą z dużą prędkością prosiliśmy o progi zwalniające i nic.....Mówili że gmina i urząd słucha mieszkańców,nawet nikt tutaj nie zajrzy.Taka piękna stara ulica,z pięknymi drzewami ...Ach....

Zico76
24-06-2022 22:20

W Książenicach są większe potrzeby, na innych wsiach również. Tam betonują co się da, więc wody opadowe zamiast wsiąkać, zakewają posesję i drogi.

Becia
26-06-2022 06:23
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.