TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

12

10 2021

Miliony dofinansowania na inwestycje w regionie


Grodzisk News


foto: PixabayMiliony dofinansowania na inwestycje w regionie - Grodzisk News


11 projektów z subregionu warszawskiego zachodniego, w tym przedsięwzięcia z naszego regionu, otrzyma łącznie prawie 38,8 mln zł dotacji. Pieniądze pójdą m.in. rozbudowy i przebudowy dróg, modernizacje i rozbudowy obiektów szkolnych czy miejsc sportu i rekreacji.


reklama Grodzisk Mazowiecki

Jak podkreśla marszałek Adam Struzik, ten instrument doskonale wpisuje się w politykę samorządu województwa opartą na zasadach pomocniczości i zrównoważonego rozwoju. – Dajemy samorządom lokalnym możliwość ubiegania się o środki na różnego rodzaju projekty infrastrukturalne. Znajdują się wśród nich m.in.  drogi, mosty, szkoły, boiska czy inne ważne dla gmin i powiatów zadania. Są to często inwestycje wielomilionowe, na które samorządy same nie mogłyby sobie pozwolić. Tu nie ma jednego naboru. Potrzeby są tak duże, że wnioski spływają do nas praktycznie cały czas i gdy tylko sytuacja finansowa na to pozwala, uruchamiamy kolejne wsparcie – dodaje marszałek.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

To kolejne rozdanie środków z budżetu województwa na realizację instrumentu zadań ważnych. Tym razem wsparcie otrzyma aż 150 projektów (lista poniżej), w tym 11 z subregionu warszawskiego zachodniego. Na ich realizację władze regionu przeznaczą prawie 38,8 mln zł.

Wśród dotowanych projektów znalazły się budowa strażnicy OSP w Milanówku (4 miliony złotych); budowa całodobowego lądowiska dla potrzeb Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Szpitala Zachodniego im. Św. Jana Pawła II w Grodzisku (3,6mln zł); budowa biblioteki przy ul. Grodziskiej w Brwinowie (prawie 2,8 mln zł). Kolejne cztery miliony dofinansowania trafi do Jaktorowa na budowę obiektów sportowych wraz z zapleczem technicznym i infrastrukturą towarzyszącą przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym
 
– W czasach kiedy władza dąży do centralizacji państwa, centralizacji wydatków, w czasach kiedy samorządom obiera się pieniądze – my idziemy w drugim kierunku. Samorząd Mazowsza chce wspierać samorządy, które są najbliżej mieszkańców. Dlatego też jestem dumny że wspólnie decydujemy o wsparciu projektów priorytetowych dla samorządów. Po to, by nam wszystkim, bez względu na nasze zapatrywania partyjne, religijne żyło lepiej. Dziękuję bardzo za współpracę i zachęcam do ubiegania się o wsparcie – dodaje przewodniczący sejmikowej komisji polityki społecznej i prorodzinnej Piotr Kandyba.

💬︎   dodaj komentarz


reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.